آزادی ۶۳ زندانی غیر عمد از زندانهای استان آذربایجان شرقی
آزادی ۶۳ زندانی غیر عمد از زندانهای استان آذربایجان شرقی
مهر تبریز: به مناسبت ولادت حضرت فاطمه (س) و گرامیداشت مقام زن و روز مادر و همچنین چهارمین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی ۶۳ نفر از زندانیان غیر عمد و محکومین مالی از زندان‌های استان آذربایجان شرقی آزاد شدند.
به گزارش مهر تبریز، همزمان با سالروز ولادت حضرت فاطمه (س) و چهارمین سالگرد شهادت سردار فاطمی شهید حاج قاسم سلیمانی و با حضور رئیس کل دادگستری استان، دادستان مرکز استان، مدیر کل زندان‌های استان و جمعی از خیرین و مسئولان ، ۶۳ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد و محکومین مالی از زندان‌های استان آزاد و به کانون گرم خانواده خود بازگشتند.
رئیس کل دادگستری استان گفت: کل مبلغ بدهی این تعداد  ۲۷ میلیارد تومان بود که بخشی از این مبلغ از طریق اخذ گذشت از شکات، بخشی از طریق تایید اعسار به تقسیط توسط مراجع قضایی و در نهایت برای آزادی این تعداد مبلغ ۳ میلیارد تومان بصورت کمک ویژه (بلاعوض) توسط ستاد دیه پرداخت شده است.
خلیل اللهی افزود: در حال حاضر بیش از ۴۰۰ نفر از زندانیان و محکومین مالی در زندان‌های استان محبوس هستند و کل مبلغ بدهی این تعداد بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان است.
وی گفت : از ابتدای سال جاری و  با احتساب آزادی های امروز ۵۴۰ نفر از زندانیان غیرعمد و محکومین مالی از زندان‌های استان آذربایجان شرقی آزاد و به کانون گرم خانواده خود بازگشتند.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵