آسفالت‌ریزی ۱۰ هزار و ۴۴۵ تنی در ۴۶ محله و معبر شهری تبریز
آسفالت‌ریزی ۱۰ هزار و ۴۴۵ تنی در ۴۶ محله و معبر شهری تبریز
مهرتبریز-شهرداری تبریز از ۱۱ تا ۱۷ اردیبهشت سال‌جاری با توزیع ۱۰ هزار و ۴۴۵ تن آسفالت اساسی و لکه‌گیری در ۴۶ محله و معبر شهری گامی دیگر جهت ساماندهی معابر و تسهیل تردد برداشته است.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛شهرداری تبریز همگام با اجرای پروژه های متعدد عمرانی خود در سال جاری، اهتمام ویژه ای نیز در ارائه خدمات محله‌ای دارد. یعقوب هوشیار شهردار تبریز برای احصای دقیق مسائل شهری و برطرف کردن آنها از سال گذشته طرح ناحیه بندی را در مناطق مختلق شهر آغاز کرده است به طوری که استقرار نواحی در مناطق دهگانه تبریز سهم بسزایی در نیازسنجی خدمات و بهسازی آسفالت معابر ایفا کرده است.

نتایج نظرسنجی واحد پژوهش و افکارسنجی اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تبریز نشان می دهد، ۵۲ درصد از شهروندان تبریزی خواستار اولویت‌دهی اساسی به پروژه آسفالت‌ریزی معابر در بودجه سال ۱۴۰۳ بودند. بر همین اساس شهرداری تبریز با تمام توان خود در صدد پاسخ به این مطالبه شهروندی و عمل به رسالت عمرانی پای کار است. شهرداری تبریز هدف‌گذاری توزیع ۵۰۰ هزار تنی آسفالت اساسی و لکه‌گیری در معابر اصلی و محلات شهر را در دستور کار خود قرار داده است.

شهرداری در سال گذشته ۳۲۲ هزار تن آسفالت در سطح مناطق دهگانه توزیع کرده و تلاش دارد با بهبود وضعیت آسفالت معابر افزایش رضایت مندی شهروندان را فراهم کند.

سامان احمدزاده، معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز با اشاره به اینکه کیفیت و ماندگاری آسفالت اصلی‌ترین شاخص معاونت فنی در موضوع تولید و توزیع آسفالت است و برای تحقق این هدف در سال گذشته سومین کارخانه آسفالت نیز راه اندازی شد.

احمد زاده می‌افزاید: مدیریت شهری تبریز امسال در راستای رسیدگی به مطالبات شهروندان هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در حوزه آسفالت هزینه می کند به طوری که ۶۰۰ میلیارد تومان از این بودجه در قالب آسفالت اساسی معابر اصلی و ۶۰۰ میلیارد تومان دیگر نیز به لکه‌گیری اساسی در قالب خدمات محله‌ای مصرف می‌شود.

در این مطلب نگاهی به آمار آسفالت‌ریزی طی هفته گذشته داشته‌ایم و به تفکیک میزان تناژ و نقاط آسفالت‌ریزی در هر منطقه بررسی شده است.

منطقه ۱

شهرداری منطقه ۱ تبریز با توزیع ۲۸۳ تن آسفالت در سطح معابر منطقه جهت آسفالت اساسی و لکه گیری اقدام کرد.

بر همین اساس مسیرهای کوی هاشمی واقع در عباسی، کلانتر کوچه، کوچه پنجم غربی گلپارک، کوی فاطمی چایکنار آسفالت ریزی شدند.

منطقه ۲

منطقه ۲ تبریز طی هفته گذشته با ۲۰۴ تن آسفالت نسبت به بهسازی معابر اقدام کرده است.

طی هفته گذشته مسیر اصلی شمس آباد، کوچه دوم شرقی رجائی شهر، کوچه دوم غربی ویلاشهر، مقابل ساختمان پردیس فرهنگ‌ و رسانه از جمله فعالیت های آسفالت ریزی این منطقه بود.

منطقه ۳

شهرداری منطقه ۳ تبریز نیز طی این مدت با ۳۴۰ توزیع تن آسفالت نسبت به آسفالت ریزی اساسی کوچه‌های بنفشه در امامیه، کوی امام رضا(ع) و دیگر معابر اقدام کرده است.

منطقه ۴

شهرداری منطقه ۴ تبریز نیز طی هفته گذشته با آسفالت ریزی۲ هزار و ۵۴۴ تنی در راستای بهسازی معابر اقدام کرد.

برهمین اساس طی هفته گذشته معابر، خیابان های کنارگذر نصف راه تا رسالت، شریفی، کوی فیروز (کوی یاسمن)، کوچه باغ (کوجه رفعتی)، میدان معلم، بهار شرقی (کوچه نوحه خوان)، پاداش (کوچه پاداش ۲)، بلوار آذربایجان (پشت ایران خودرو)، کوی شهید عبدالله زاده، حجتی (دربند حمام) و حیدرآباد (اطلس) و … از جمله خیابان‌ ها، محل‌ها و معابری است که توسط معاونت‌های فنی عمرانی و خدمات شهری منطقه لکه‌گیری و آسفالت‌ریزی اساسی شده است.

منطقه ۵

شهرداری منطقه ۵ تبریز با توزیع ۲۷۲ تنی آسفالت برای چاله زدایی و آسفالت معابر اصلی و فرعی شامل جنب مدرسه آناتا واقع در مرزداران، ضلع جنوبی اتوبان پاسداران حدفاصل سی ان جی تا جماران را در دستور کار خود قرار داد.

منطقه ۶

شهرداری منطقه ۶ تبریز طی هفته گذشته با آسفالت ریزی ۳ هزار و ۷۵۳ تنی در جهت بهسازی معابر خود اقدام کرده است.

این میزان از آسفالت در معابری شامل معابر شامل مسیرهای سه‌راهی فرودگاه، جاده کندروی قوناخلارباغی، شهرک امام خمینی (ره)، کوی پلیس و شهرک شهید دکتر بهشتی، خیابان خطیب، جاده سنتو و مایان به صورت مکانیزه و دستی بهسازی و مرمت شده است.

منطقه ۷

منطقه ۷ تبریز نیز با توزیع ۳۴۴ تن آسفالت مسیرهای کوچه های وطنی و پورزینال واقع در کوی رجایی خیابان رسالت، کوی اقبال آذر رسالت، آخماقیه جنب پارک فضیلت، شهرک اندیشه خیابان میرزا علی دواچی، را به صورت اساسی و یا لکه گیری آسفالت ریزی کرده است.

منطقه ۸

شهرداری منطقه ۸ تبریز نیز با ۱۰۰ تن آسفالت در کوچه آبیاری، کوچه پست‌خانه و معابر دیگری از معابر سطح حوزه را آسفالت ریزی کرده است.

منطقه ۹

منطقه ۹ تبریز با توزیع ۹۳ تن آسفالت ریزی به چاله زدایی در معابر کوی هنر شهرک خاوران، معابر فرعی کوی فتح آباد و خاوران اقدام کرده است.

‌منطقه ۱۰

شهرداری منطقه ۱۰ تبریز نیز آسفالت ریزی ۹۲ تنی را در ۱۲ متری عالی نسب و جنب زورخانه شهرک ارم را در دستور کار خود قرار داد.

همچنین طی هفته گذشته ۲ هزار و ۴۲۰ تن آسفالت در دیگر معابر شهر به صورت متفرقه آسفالت ریزی شده است.

شهرداری تبریز در راستای بهسازی معابر و ترمیم آسفالت از ابتدای سال تا به امروز ۳۷ هزار و ۷۹۸ تن آسفالت ریزی در سطح شهر تبریز انجام داده است.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵