آغاز ارزیابی شرکت‌های متقاضی دانش‌بنیانی در آذربایجان‌شرقی
آغاز ارزیابی شرکت‌های متقاضی دانش‌بنیانی در آذربایجان‌شرقی
مهر تبریز: با امضای تفاهم‌نامه همکاری فی مابین پارک‌ علم و فناوری آذربایجان شرقی و معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری جهت بررسی صلاحیت شرکت‌های دانش‌بنیان نوپا، ارزیابی شرکت‌های متقاضی آغاز شد.

به گزارش مهر تبریز، سعید جعفری راد ضمن اشاره به آیین‌نامه جدید ارزیابی و حمایت از شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان، گفت: بر اساس تغییرات جدید در نظام ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان، پارک‌های علم و فناوری آذربایجان‌شرقی، خراسان رضوی، شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، صنعتی شریف و سیستان و بلوچستان به عنوان پنج پارک علم و فناوری در میان ۵۴ پارک کل کشور جهت ارزیابی صلاحیت شرکت‌های دانش‌بنیان نوپا انتخاب شدند.

وی افزود: در این راستا جهت توسعه ظرفیت‌ها، ایجاد هم افزایی و همکاری مشترک با پارک‌های علم و فناوری به عنوان نقش‌آفرینان زیست‌بوم نوآوری و فناوری در کشور، تفاهم‌نامه همکاری فی مابین دبیرخانه تخصصی ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری و پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی امضاء شد. مطابق این تفاهم‌نامه تأیید صلاحیت شرکت‌های دانش‌بنیان نوپا توسط پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی انجام می‌گیرد و شرکت‌های نوآور و فناور برای ارزیابی می‌بایست از طریق معاونت توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان اقدام نمایند.
رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی اظهار نمود: بر اساس آیین‌نامه جدید، «شرکت‌های دانش‌بنیان نوپا» شرکت‌های فعال در حوزه تحقیق، طراحی و توسعه کالاها و خدمات فناورانه هستند که هنوز از نظر کسب و کاری و اقتصادی به بلوغ کافی دست پیدا نکرده‌اند، حداقل یک محصول در مقیاس نمونه آزمایشگاهی، مشروط به دارا بودن تمامی معیارهای ماده ۱ آیین‌نامه، ساخته و ارائه نموده‌ باشند، و درآمد عملیاتی آن‌ها در آخرین اظهارنامه مالیاتی شرکت کمتر از ۵۰ میلیارد ریال باشد.
از این پس صلاحیت دانش‌بنیان‌های نوپا توسط پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی، به عنوان یکی از ارزیابان شرکت‌های متقاضی دانش‌بنیانی، مورد بررسی قرار می‌گیرد.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵