آغاز برداشت محصول دانه روغنی کلزا از ۲۵۰۰ هکتار اراضی شهرستان تبریز
آغاز برداشت محصول دانه روغنی کلزا از ۲۵۰۰ هکتار اراضی شهرستان تبریز

مهرتبریز: رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی از شروع برداشت محصول دانه روغنی کلزا در استان خبر داد.

به گزارش مهرتبریز، مهندس کریم مهری در مراسم برداشت محصول استراتژیک کلزا که در روستای مایان از توابع شهرستان تبریز برگزار شد، ضمن بیان این مطلب افزود: امسال ۶ هزار هکتار از اراضی آبی استان آذربایجان شرقی به زراعت کلزا اختصاص یافته است.

وی گفت: امروز شاهد برداشت کلزا در سطح ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی شهرستان تبریز هستیم که نسبت به سال قبل از رشد ۱۰ برابری برخوردار است. مهندس مهری تاکید کرد: نرخ خرید تضمینی محصول کلزا به ازاء هر کیلوگرم ۲۸ هزار و ۷۳۰ ریال است، غیر از این تامین بذر کلزا و اعطای تسهیلات خرید ماشینهای کاشت کلزا که تا ۷۵ میلیون ریال بلاعوض پرداخت می شود از سیاست های حمایتی دولت در تولید دانه های روغنی می باشد.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان تبریز نیز در حاشیه این مراسم گفت: در راستای اصلاح الگوی کشت در سال زراعی ۹۶-۹۵، دو هزار و ۵۰۰ هکتار زراعت دانه روغنی کلزا در شهرستان انجام شده است. مهندس فیروز باقرزاده افزود: با تمامی کشاورزان مورد هدف کشت کلزا ، عقد قرارداد شده است، پیش بینی خرید کلزا امسال در شهرستان تبریز بیش از ۳ هزار تن می باشد.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان تبریز با اشاره به این که ارقام جدید فرانسوی در قیاس با رقم اکاپی افزایش راندمان تولید یک هزار کیلوگرم در شهرستان به تکرار ثبت شده است، گفت: خرید تضمینی محصول کلزا به قیمت ۲۸ هزار و ۷۳۰ ریال توسط شرکت بازرگانی غله انجام می شود.