آغاز عملیات اجرایی دو واحد دامپروری در کلیبر و خداآفرین با اعتبار ۶۳۰ میلیارد تومان
آغاز عملیات اجرایی دو واحد دامپروری در کلیبر و خداآفرین با اعتبار ۶۳۰ میلیارد تومان

مهرتبریز-عملیات اجرایی احداث دو واحد دامپروری در بخش آبش‌احمد شهرستان کلیبر و شهرستان خداآفرین هرکدام با سرمایه‌گذاری ۳۱۵ میلیارد تومان با حضور استاندار آذربایجان شرقی و رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی آغاز شد. به گزارش خبرنگار ما در تبریز، عملیات اجرایی احداث دو واحد دامپروری در بخش آبش‌احمد شهرستان کلیبر و شهرستان خداآفرین هرکدام […]

مهرتبریز-عملیات اجرایی احداث دو واحد دامپروری در بخش آبش‌احمد شهرستان کلیبر و شهرستان خداآفرین هرکدام با سرمایه‌گذاری ۳۱۵ میلیارد تومان با حضور استاندار آذربایجان شرقی و رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز، عملیات اجرایی احداث دو واحد دامپروری در بخش آبش‌احمد شهرستان کلیبر و شهرستان خداآفرین هرکدام با سرمایه‌گذاری ۳۱۵ میلیارد تومان با حضور عابدین خرم حضور استاندار آذربایجان شرقی و رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی آغاز شد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی در این مراسم ضمن قدردانی از افرادی که در تحقق این پروژه نقش اساسی ایفا نموده و در به ثمر رسیدن این طرح تلاش نموده اند به ویژه از پیگیریهای جدی فرماندار و نماینده شهرستانهای کلیبر، خداآفرین و هوراند و از همه اولی تر اهالی این منطقه سنگ تمام گذشته و ۳۰ هکتار زمین توسط اهالی در اختیار سرمایه گذار قرار گرفت تشکر نموده و گفت: احداث این پروژه بی نظیر در توسعه دامداری این منطقه و در راستای اصلاح نژاد دام روستایی نقش اساسی ایفا خواهد نمود.

مهندس اکبر فتحی با بیان اینکه درگذشته پروژه های بزرگ و سرمایه گذاریهای کلان در حاشیه کلانشهرها ایجاد می شد افزود: ولی این اتفاق امروز با احداث این دو واحد دامپروری در شهرستانهای کلیبر و خداآفرین در حال وقوع می باشد که در توسعه اقتصادی منطقه نقش اساسی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه ظرفیت این دو واحد دامپروری جمعاً دوازده‌هزار راس دام است که شش هزار راس آن دام مولد بوده و پس از بهره‌برداری توان تولید سالانه ۷ هزار تن شیر و هزار تن گوشت را خواهند داشت افزود: این دو واحد توسط شرکت کشت و دامداری فکا وابسته به شستا در ۶۵ هکتار زمین و در مدت دو سال احداث می‌شود و با تکمیل آنها برای ۲۶۰ نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵