آغاز فعالیت مراکز آموزشی از ۱۴ فروردین/ تلاش مضاعف برای پذیرایی از میهمانان نوروزی در هفته دوم تعطیلات
آغاز فعالیت مراکز آموزشی از ۱۴ فروردین/ تلاش مضاعف برای پذیرایی از میهمانان نوروزی در هفته دوم تعطیلات

مهرتبریز-استاندار آذربایجان شرقی گفت: طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، فعالیت تمامی مراکز آموزشی اعم از مدارس و دانشگاه‌ها از ۱۴ فروردین ماه جاری از سر گرفته خواهد شد. به گزارش خبرنگار ما در تبریز،عابدین خرّم در پنجاه و دومین جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا، اظهارداشت: تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها و غیرحضوری شدن […]

مهرتبریز-استاندار آذربایجان شرقی گفت: طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، فعالیت تمامی مراکز آموزشی اعم از مدارس و دانشگاه‌ها از ۱۴ فروردین ماه جاری از سر گرفته خواهد شد.
به گزارش خبرنگار ما در تبریز،عابدین خرّم در پنجاه و دومین جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا، اظهارداشت: تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها و غیرحضوری شدن آموزش‌ها خسارت‌های زیادی در حوزه آموزشی داشته و معلمان و مدیران مراکز آموزشی باید تلاش کنند در سال تحصیلی آینده این عقب‌ماندگی جبران شود.

وی همچنین با اشاره به آمار تردد مسافران نوروزی به استان، گفت: با توجه به بهبود وضعیت آب‌وهوایی استان پیش‌بینی می‌شود آمار مسافران در هفته جاری افزایش یابد که ضروری است دستگاه‌های مسئول و کمیته‌های ستاد خدمات سفر در حوزه سلامت و کنترل مسافران فعال‌تر شوند.

خرّم با تاکید بر اینکه باید میزبان خوبی برای مسافران باشیم، ادامه داد: کنترل جاده‌ها و ورودی شهرها باید به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد تا سلامتی مسافران در جاده‌ها تا حد ممکن تضمین شود.

وی گفت: با وجود تغییرات آب‌وهوایی و بارش برف در استان، میزان ورود مسافران نوروزی به آذربایجان شرقی تا امروز نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۰ درصد افزایش داشته است.

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در هتل‌ها و مراکز اقامتی و همچنین ناوگان‌های حمل‌ونقل عمومی، افزود: اگر شیوه‌نامه‌ها به خوبی رعایت شود بعد از تعطیلات نوروزی با موج جدید کرونا مواجه نخواهیم شد.

وی با اشاره به اینکه نزدیک به ۵۰ درصد مردم استان سه دوز واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند، اضافه کرد: با توجه به آمار واکسیناسیون، تعطیلی مراکز و اماکن عمومی ضرورتی ندارد و در عین حال باید اقدامات اقناعی برای افزایش میزان واکسیناسیون در استان از سوی رسانه‌ها و صداوسیما انجام گیرد.

خرّم همچنین با اشاره به اینکه در آستانه ماه مبارک رمضان قرار داریم، گفت: از لحاظ تامین کالای اساسی در استان مشکلی نداریم و تمامی انبارها پر است و دسترسی آسان مردم به مایحتاج و نیازمندیهایشان فراهم است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز هم در این جلسه گفت: ۹۷ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال و ۸۱.۷ درصد جمعیت بالای ۵ سال تحت پوشش این دانشگاه دوز اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند و میزان واکسیناسیون جمعیت بالای ۱۲ سال برای دوز دوم ۸۸.۷ درصد و دوز سوم ۴۶.۹۱ درصد است.

حسین حقایی اظهار داشت: براساس بازدیدهای که انجام گرفته رعایت بهداشت فردی در استان به طور میانگین ۶۰ درصد، میزان استفاده از ماسک ۵۱ درصد، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی ۵۷ درصد و ۶۰ درصد نیز تهویه مناسب در اماکن و مراکز و کارگاه‌ها رعایت می‌شود.

وی گفت: در حال حاضر ۲ شهرستان استان در وضعیت نارنجی و ۱۹ شهرستان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند و روند موارد سرپایی علامت‌دار و بستری‌شدگان و فوتی‌ها در استان رو به کاهش است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان ‌شرقی نیز در این جلسه گفت: از ۲۵ اسفند تا امروز ۷۲ هزار و ۶۰۰ نفر مسافر در مراکز اقامتی استان اسکان یافته‌اند.

احمد حمزه زاده ادامه داد: در استان ۱۲ هزار تخت اقامتی استاندارد در هتل‌ها، هتل‌آپارتمان‌ها و مهمان‌پذیرها وجود دارد که در این ایام براساس آمار سامانه جانا، میانگین اشغال هتل‌های استان تا این لحظه ۶۷ درصد است که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۳۲ درصد افزایش داشته است.

وی در خصوص آمار بازدید از موزه‌ها و سایت های تاریخی استان نیز گفت: سامانه الکترونیکی دریافت بلیط این مراکز به سامانه ایران من متصل هستند که با ورود کد ملی اگر فردی ۲ دز واکسن خود را دریافت نکرده باشد امکان ورود به موزه‌ها و سایت‌های تاریخی وجود ندارد؛ بر این اساس مجموع فروش بلیط موزه‌ها تا ۵ فروردین، ۵۰ هزار و ۸۸۹ نفر بوده که به نسبت مشابه سال گذشته ۲۷۶ درصد افزایش فروش بلیط داشته‌ایم.

مدیرکل دفتر امنیتی و انتظامی استانداری آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با تاکید بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مبادی مرزی استان، گفت: اقدامات کنترلی در مرزهای نوردوز و جلفا به خوبی انجام می‌شود.

جعفر رزمی افزود: قوانین کشورهای مقابل برای مسافرانی که قصد خروج از کشور را دارند به طور کامل اطلاع‌رسانی می‌شود تا دچار مشکل نشوند و مسافران خارجی که قصد ورود به کشور را دارند نیز باید ۲ دوز واکسن را دریافت کرده و یا تست ۴۸ ساعته داشته باشند، در غیر این صورت برگشت داده می‌شوند.

وی گفت: از ۲۵ اسفند تا ۴ فروردین ماه جاری یک هزار و ۵۸۵ مسافر از نقطه مرزی نوردوز وارد کشور شده و ۳ هزار و ۶۰۹ مسافر نیز خارج شده‌اند.

رزمی اظهار داشت: در همین مدت از پایانه مرزی جلفا ۳ هزار و ۱۴۹ نفر وارد و ۴ هزار و ۶۹۹ نفر نیز خارج شده‌اند.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵