آمادگی شهرداری برای ثبت ملی و جهانی موسسات خیریه تبریز
آمادگی شهرداری برای ثبت ملی و جهانی موسسات خیریه تبریز
مهرتبریز-شهردار تبریز با اشاره به ظرفیت و جایگاه فرهنگی و تاریخی موسسات خیریه تبریز بر اهتمام مدیریت شهری جهت فراهم ساختن زمینه های ثبت ملی و جهانی این مجموعه ها تاکید کرد و گفت: سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری باید اقدامات لازم در این خصوص را آغاز کند.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ یعقوب هوشیار در بازدید از موسسه خیریه حمایت از مستمندان تبریز ضمن قدردانی از زحمات تمامی تلاشگران بی ادعای این مجموعه اظهار کرد: این موسسه ظرفیت خوبی برای تبدیل به الگو در امور خیریه داشته و می توان از تجربه و ظرفیت آن بهره گرفت.

هوشیار افزود: وجود خیریه های متعدد در تبریز نقش موثری در نهادینه کردن و ترویج فرهنگ کارهای خداپسندانه داشته و عامل مهمی در معروف شدن این شهر به شهر بدون گدا دارد.

وی با اشاره به اینکه ۲۵۰۰‌ خانواده تحت پوشش خیریه مستمندان تبریز قرار دارند، افزود: تقویت و حمایت از خیریه ها می تواند نقش موثری در کاهش آسیب های اجتماعی ایفا کند.

شهردار تبریز با بیان اینکه در شرایط فعلی تعریف راهبردهای مشترک یکی از ضروریات لازم برای نحوه تعامل و حمایت از مجموعه های خیریه است، تصریح کرد: اعتماد عمومی مردم بزرگترین سرمایه و ظرفیت مطلوب برای مجموعه مستمندان تبریز است.

یعقوب هوشیار با بیان اینکه مجموعه های خیریه همچون مستمندان تبریز می توانند در آموزش های شهروندی و فرهنگ سازی بهترین راهبرد عملیاتی را به شهرداری منتقل کنند، خاطر نشان کرد: مدیریت شهری آماده بهره مندی از تجارب خیریه ها در موضوعات فرهنگی و آموزشی است.

هوشیار با اشاره به اقدامات ارزشمند شهرداری تبریز در جمع آوری کمک های مردمی برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در سال گذشته، گفت: توسعه همکاری ها با مجموعه های خیریه موجب بهبود نتایج اقدمات فرهنگی در امور خداپسندانه می شود.

وی با اشاره به جشن ‌های گلریزان شهرداری در ماه مبارک رمضان امسال و اهمیت برگزاری جلسات مشترک با مجموعه مستمندان در خصوص ارتقای سطح برنامه ها یادآور شد: مجموعه خیریه مستمندان الگوی خوبی برای دیگر موسسات فعال در این حوزه است.

شهردار تبریز در پایان از موافقت با درخواست مجموعه خیریه مستمندان مبنی بر تخصیص ۶ تلویزیون شهری با هدف تامین درآمد پایدار این موسسه خبر داد و گفت: مقرر شد موسسه خیریه مستمندان در سال آینده در ۶ نقطه شهر تلویزیون شهری احداث کرده و درآمد ناشی از آن را صرف امور خیریه کند.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵