آموزش سوادآبی به ۲ هزار دانش آموز در سال‌ تحصیلی جاری
آموزش سوادآبی به ۲ هزار دانش آموز در سال‌ تحصیلی جاری
مهر تبریز: مدیر روابط عمومی آب منطقه‌ای آذربایجان‌شرقی از برگزاری تور آموزشی، فرهنگی سواد آبی برای 2 هزار دانش آموز در شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی طی سال‌ تحصیلی 1403-1402 خبر داد.
به گزارش مهر تبریز، “فاطمه کشاورزی” در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به اهمیت موضوع آب و لزوم آموزش سواد آبی، خاطرنشان کرد: از ابتدای سال تحصیلی جاری، شرکت آب منطقه‌ای استان پذیرای ۲ هزار دانش‌آموز برای تور آموزشی، فرهنگی سواد آبی بوده که از جمله اقدامات غیر سازه‌ای این شرکت است.
وی اضافه کرد: این تور شامل برنامه‌هایی از قبیل بازدید از ماکت سد، نمایش انیمیشن‌هایی در خصوص آب، برگزاری مسابقه و اهدای جوایز است.
کشاورزی هدف از برگزاری تورهای فرهنگی آموزشی را فرهنگ‌سازی پایه در راستای پذیرش مسئولیت های اجتماعی در قبال آب دانسته و خاطرنشان کرد: دانش آموزان در برنامه‌های فرهنگی و بازدید از تاسیسات آبی ارتباط نزدیکی با موضوعات آبی پیدا کرده و با اهمیت و راهکارهای حفظ این منبع حیاتی آشنا می شوند.
وی اضافه کرد: شرکت آب منطقه‌ای استان در چارچوب فعالیت های آموزشی فرهنگی مشترک با آموزش و پرورش استان،طی سال‌ تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ میزبان حدود ۲۰۰۰ دانش‌آموز  برای این تور فرهنگی آموزشی بوده که نشانگر عزم جدی برای فرهنگسازی مصرف بهینه آب بویژه در سنین پایین است.