اتمام مرمت مسجد تاریخی سفید مراغه
اتمام مرمت مسجد تاریخی سفید مراغه

به‌گزارش خبرنگار ما در تبریز ؛ یعقوب طالبی روز چهار‌شنبه ۷ دی ماه ۱۴۰۱، ضمن اعلام این خبر گفت: مرمت مسجد تاریخی سفید مراغه از اوایل دهه ۹۰ آغاز شد و با مشارکت شرکت مجری خیابان جام جم به پایان رسید. رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کهن شهر مراغه افزود: در این طرح، مرمت […]

به‌گزارش خبرنگار ما در تبریز ؛ یعقوب طالبی روز چهار‌شنبه ۷ دی ماه ۱۴۰۱، ضمن اعلام این خبر گفت: مرمت مسجد تاریخی سفید مراغه از اوایل دهه ۹۰ آغاز شد و با مشارکت شرکت مجری خیابان جام جم به پایان رسید.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کهن شهر مراغه افزود: در این طرح، مرمت پرده‌های چوبی، بازسازی دیوار‌های خارجی، سبک‌سازی و استحکام بخشی سقف مسجد اجرا شده است.

او با بیان اینکه نمای بیرونی مسجد سفید مراغه دارای آجرکاری حصیری است، ادامه داد: سقف این مسجد چوبی و با داشتن سه ستون چوبی مقرنس کاری شده از بنا‌های زیبای تاریخی در این شهر است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مراغه گفت: برای مرمت این مسجد بیش از ۵۰۰ میلیون تومان در سال‌های گذشته هزینه شده که نیمی از این اعتبار توسط شرکت سرمایه‌گذار خیابان جام جم تأمین شده است.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵