اجرای ۱۰۰ طرح سرمایه گذاری گردشگری آذربایجان شرقی
اجرای ۱۰۰ طرح سرمایه گذاری گردشگری آذربایجان شرقی
مهر تبریز: مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از اجرای ۱۰۰ طرح سرمایه گذاری در حوزه گردشگری استان خبر داد.

به گزارش مهر تبریز، احمد حمزه زاده میزان سرمایه گذاری این تعداد طرح را ۳۵۰ هزار میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: ۷۰ درصد این رقم شامل ۲۵۰ هزار میلیارد ریال به شهر تبریز تعلق دارد.

وی یادآور شد: بزرگترین طرح  هتل سازی کشور (هتل شهریار ۲ تبریز) از جمله کلان طرح‌های گردشگری آذربایجان شرقی است که در مساحتی به متراژ ۲ هزار مترمربع ساخته می‌شود.

حمزه زاده با اشاره به اینکه بازدید نظارتی و فعالیت تیم‌های هدایت مسافران و راهنمای گردشگران از خرداد ماه در آذربایجان شرقی آغاز شده است افزود: وضعیت استقبال از مسافران تابستانی خوب ارزیابی شده است و طبق آخرین آمارهای ثبت شده از ابتدای تابستان تاکنون بیش از ۹۰ درصد از ظرفیت هتل ها و اماکن اقامتی این استان پر شده است.

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان ادامه داد: در ۴۵ روز گذشته تعداد کل بازدیدکنندگان از اماکن تاریخی و جاذبه‌های گردشگری آذربایجان شرقی به ۷۵۰ هزار نفر رسیده است که نسبت به سال های قبل رشد قابل توجهی دارد.

 

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵