اجرای ۲۱۷ طرح فاضلابی با ۱۸۰ میلیارد تومان اعتبار در کشور
اجرای ۲۱۷ طرح فاضلابی با ۱۸۰ میلیارد تومان اعتبار در کشور

مهر تبریز: معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور از اجرای ۲۱۷ طرح فاضلابی با پیش‌بینی اعتباری ۱۸۰ میلیارد تومان در کشور خبر داد و گفت: نیاز اعتباری ما برای به سرانجام رساندن این طرح‌ها بیش از ۱۸ هزار میلیارد تومان است.

به گزارش مهرتبریز ،دکتر تشیعی در مراسم آغاز طرح احداث مدول دوم تصفیه‌خانه فاضلاب کلانشهر تبریزکه با حضور وزیر نیرو ، استاندار آذربایجان شرقی ، مدیران کشور و استانی انجام گرفت اظهار داشت: کشور ما ۱٫۱ درصد جمعیت دنیا را به خود اختصاص داد و این در حالی است که تنها از ۳۶ صدم درصد منابع تجدید شونده برخوردار است.
وی با بیان اینکه در بخش آب و فاضلاب ۸۰ درصد منابع آب شرب دوباره به فاضلاب تبدیل می‌شود، افزود: تصفیه و استفاده مجدد از فاضلاب یک استراتژی مهم تلقی می‌شود و موجب کاهش فشار به تامین منابع آب است و از مصادیق اقدام و عمل به راهبردهای اقتصاد مقاومتی به شمار می‌رود.
دکتر تشیعی با اشاره به اهمیت شبکه فاضلاب در مسئله سلامت انسان و حفظ محیط زیست خاطرنشان کرد: ۸۰ درصد کل بیماری‌های جهان به دلیل آب آلوده و عدم دفع بهداشتی فاضلاب رخ می‌دهد ولی در کشور ما با اجرای طرح‌های استاندارد کیفیت منابع شرب بر اساس شاخص‌های جهانی در حد عالی است.
معاون نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور اذعان داشت: در دو دهه گذشته ۴۳ درصد جمعیت کشور یعنی بیش از ۲۵ میلیون نفر با بهره‌برداری از ۱۵۹ شبکه فاضلاب ۲ میلیون متر مکعب در شبانه روز تصفیه می شود .
وی از اجرای ۲۱۷ طرح فاضلابی با پیش‌بینی اعتبار ۱۸۰ میلیارد تومان خبر داد و گفت: نیاز اعتباری ما برای به سرانجام رساندن طرح‌ها بیش از ۱۸ هزار میلیارد تومان است.
وی با اشاره به اهمیت اجرای طرح احداث مدول دوم تصفیه‌خانه فاضلاب کلانشهر تبریز یادآور شد: خروجی این طرح به احیای دریاچه ارومیه کمک می‌کند و در نهایت باید بتوانیم ۱۵۰میلیون مترمکعب پساب تصفیه شده را وارد به دریاچه انتقال دهیم
معاون نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در عین حال خاطرنشان کرد: ۶۴ درصد تبریز تحت پوشش شبکه فاضلاب است که با اجرای مدول‌ها به بیش از ۷۰ درصد می‌رسد.
دکتر تشیعی یادآور شد: فرآیند تصفیه در مدول دوم تصفیه‌خانه فاضلاب کلانشهر تبریز از نوع فرآیندهای حذف مواد عالی با قابلیت حذف ازت و فسفر بوده و با توجه به مرحله‌ای بودن سیستم توزیع فاضلاب در واحد بیولوژیکی یکی از پیشرفته‌ترین و کارآمدترین فرآیندهای بروز تصفیه فاضلاب شهری است.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵