اجرای ۵۶۰ هزار میلیارد ریال طرح صنعتی در آذربایجان شرقی
اجرای ۵۶۰ هزار میلیارد ریال طرح صنعتی در آذربایجان شرقی
مهرتبریز-مدیرکل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی، از اجرای ۵۶۰ هزار میلیارد ریال طرح صنعتی، در استان خبر داد.

مهرتبریز-مدیرکل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی، از اجرای ۵۶۰ هزار میلیارد ریال طرح صنعتی، در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز، عظمایی گفت: ۲ هزار و ۹۰۰ طرح صنعتی در داخل و خارج از شهرک‌های صنعتی استان آذربایجان شرقی به ارزش ۵۶۰ هزار میلیارد ریال و پیش‌بینی ایجاد اشتغال ۳۹ هزار نفر در حال اجراست.

به گفته وی : از این تعداد ۸۷۵ طرح پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد دارند.

عظمایی گفت: در هشت ماهه نخست امسال هزار و ۴۰۰ فقره جواز تاسیس ایجادی برای شروع سرمایه گذاری‌های جدید در استان صادر شده که این موضوع نشان دهنده افزایش علاقمندی به سرمایه گذاری در بخش صنعت استان است.

عظمایی، از کسب رتبه نخست آذربایجان شرقی در صدور جواز تاسیس ایجادی در بین استان‌ها خبر داد و افزود: بیشترین صدور جواز تاسیس ایجادی به ترتیب مربوط به شهرستان‌های تبریز، شبستر، آذرشهر و بستان‌آباد است.

وی ادامه داد: بیشترین صدور جواز ایجادی متعلق به گروه‌های صنعتی محصولات فلزی فابریکی، محصولات لاستیکی و پلاستیکی، ساخت مواد و محصولات شیمیایی، ساخت ماشین‌آلات و تجهیزات و محصولات غذایی و آشامیدنی‌ها است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی همچنین، با اشاره به اینکه، این استان در صدور جواز تاسیس توسعه‌ای در رتبه نخست کشور قرار دارد، گفت: بیشترین صدور جواز توسعه‌ای در گروه‌های صنعتی محصولات  لاستیکی و پلاستیکی، محصولات فلزی فابریکی، محصولات غذایی و آشامیدنی‌ها، ساخت فلزات اساسی و سایر محصولات کانی غیرفلزی است.

عظمایی، اعلام کرد: ۱۲۵ فقره جواز تاسیس توسعه‌ای با ارزش سرمایه‌گذاری ۴۱۰ هزار میلیارد ریال و با اشتغال چهار هزار و ۳۰۰ نفر در هشت ماهه نخست امسال برای افزایش ظرفیت واحد‌های تولیدی و تنوع محصولات صادر شد که این آمار، افزایش علاقمندی واحد‌های صنعتی استان به توسعه واحد‌های تولیدی را نشان می‌دهد.