احتمال بارانی شدن هوای مناطق مختلف آذربایجان‌ شرقی
احتمال بارانی شدن هوای مناطق مختلف آذربایجان‌ شرقی
مهر تبریز: رئیس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌ شرقی اعلام کرد: از عصر امروز دوشنبه نفوذ سامانه بارشی به استان موجب بارش رگبار باران و در نواحی مستعد بارش تگرگ می‌شود.

به گزارش مهر تبریز، محمد امیدفر افزود: بر اساس نقشه‌های پیش یابی هواشناسی فعالیت این سامانه بارشی تا شب چهارشنبه در کلیه نواحی استان به ویژه نیمه شرقی و شمالی ادامه می‌یابد.
وی با بیان اینکه فعالیت این سامانه همچنین موجب رشد ابر‌های همرفتی، غرش آذرخش و وزش باد گاهی به نسبت شدید می‌شود اظهار کرد: احتمال آبگرفتگی معابر و جاری شدن رواناب، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها و اصابت آذرخش دور از انتظار نیست.

رئیس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان گفت: بر این اساس مسافران و علاقه‌مندان به طبیعت از اتراق در حاشیه مسیل‌ها و رودخانه‌ها و رفتن به مناطق مرتفع و کوهستانی پرهیز کنند.
وی همچنین لغو سفر‌های غیرضروری و فعالیت‌های کوهنوردی، احتیاط در تردد‌های جاده ای، لایروبی و مسیرگشایی مسیل‌ها و کانال‌های زهکشی آب را خواستار شد.

امیدفر با اشاره به بارش تگرگ در نواحی مستعد استان یادآور شد: احتمال بروز خسارت به باغها وجود دارد بنابراین کشاورزان به توصیه‌های کارشناسان جهادکشاورزی توجه کنند و با توجه به وزش باد نسبتا شدید، احتمال سقوط یا پرتاب اجسام سبک، سقوط تابلو‌های تبلیغاتی و خسارت به سازه‌های سبک وجود دارد لذا محکم کردن سازه‌های سبک و احتیاط در عبور از کنار ساختمان‌های نیمه کاره و پارک نکردن خودرو‌ها در کنار درختان فرسوده ضروری است.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵