احداث بازارچه‌های محلی با همکاری مناطق ۱۰گانه شهرداری تبریز
احداث بازارچه‌های محلی با همکاری مناطق ۱۰گانه شهرداری تبریز
  مهرتبریز-ساماندهی دستفروشان سطح شهر با همکاری سازمان میادین وساماندهی مشاغل شهری در دستور کار معاونین خدمات شهری مناطق دهگانه شهرداری تبریز قرار گرفت.

مهرتبریز-ساماندهی دستفروشان سطح شهر با همکاری سازمان میادین وساماندهی مشاغل شهری در دستور کار معاونین خدمات شهری مناطق دهگانه شهرداری تبریز قرار گرفت.

به گزارش خبرنگارما در تبریز؛ مدیرعامل سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری تبریز در نشست مشترک با معاونین خدمات شهری شهرداری های مناطق ۱۰ گانه با اشاره به اینکه ساماندهی مشاغل مزاحم شهری و ساماندهی دستفروشان از وظایف ذاتی این سازمان است، گفت: به دلیل برخی محدودیت ها از جمله در اختیار نداشتن زمین مناسب برای احداث بازارچه های محلی برای ساماندهی، سازمان نمی تواند به تنهایی، اقدامات قابل قبولی را در این حوزه انجام دهد

ابراهیم محمدی افزود: مناطق شهرداری باید در این حوزه به عنوان بازوان توانمند شهرداری با یاری سازمان بتوانند با واگذاری و احداث بازارچه ها اقدامات ارزشمندی ارائه کنند.

محمدی ادامه داد: احداث بازارچه های محلی در دراز مدت می تواند ضمن رونق در کسب و کار و محلی برای عرضه مستقیم محصولات کشاورزی، اشتغالزایی را نیز برای شهروندان به همراه داشته و همچنین تبدیل به محل پایدار برای درآمد شهرداری باشد.

وی با بیان اینکه خودروهای سیار اغذیه فروشی نیز نیازمند ساماندهی هستند، گفت: وضعیت استقرار و بهداشت خودروهای اغذیه فروشی در سطح شهر نامطلوب می باشد و باید ضمن شناسائی آنها توسط مناطق شهرداری از طریق این سازمان با در نظر گرفتن موقعیت، فضایی مناسب در جانمائی برای عدم ایجاد سد معبر، وضعیت ظاهری زیبا و رعایت کامل بهداشت ساماندهی شوند.

در این بین جانشین معاون خدمات شهری شهرداری تبریز نیز با تاکید بر اهمیت تشکیل این جلسه برای ساماندهی دستفروشان و وانت های میوه فروشی سطح شهر دستورات لازم را برای همکاری و تعامل بیشتر با سازمان را صادر کرد و گفت: رفاه و آسایش شهروندان اولویت شهرداری در این ساماندهی بوده و باید برای تسهیل در عبور و مرور و ترافیک خودروئی تمام توان خود را بکار گیریم تا رضایت شهروندان را جلب شود.

ساماندهی دستفروشان به صورت ساماندهی در محل، ساماندهی وانت بار های میوه فروشی، ساماندهی هفته بازار ها و احداث بازارچه های محلی از دیگر محورهای مورد بحث جلسه بود که در خصوص آنها بحث و تبادل نظر شد.

در این جلسه مقرر شد شناسایی و ساماندهی دستفروشان سطح شهر توسط مناطق به صورت ساماندهی در محل با همکاری سازمان میادین وساماندهی مشاغل شهری صورت گیرد و همچنین معاونین خدمات شهری از طریق واحد املاک مناطق نسبت به مکان یابی برای احداث بازارچه اقدام و پیشنهادات خود را جهت بررسی در اختیار سازمان قرار دهند.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵