احداث ۱۳ مخزن جدید آب شرب در آذربایجان شرقی
احداث ۱۳ مخزن جدید آب شرب در آذربایجان شرقی

مهر تبریز: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی از احداث ۱۳ مخزن جدید آب شرب با ظرفیت ذخیره سازی ۵۶ هزار و ۵۰۰ متر مکعب در سطح استان خبر داد.

مهر تبریز: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی از احداث ۱۳ مخزن جدید آب شرب با ظرفیت ذخیره سازی ۵۶ هزار و ۵۰۰ متر مکعب در سطح استان خبر داد.
به گزارش مهر تبریز، علیرضا ایمانلو در گفت و گو با خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: با اجرای خط دو انتقال آب به تبریز، حفر چاه های جدید در برخی ازشهرهای استان و لایروبی قنات ها برای تامین آب شهروندان استانی در حال حاضر مشکلی وجود ندارد.

وی افزود: ذخیره سازی آب شرب بهداشتی و ایجاد تعادل در فشار شبکه مشترکان آب شرب استان احداث مخازن ذخیره سازی یکی ازضروریات این بخش است که با تکمیل مخازن در دست احداث، برخی از مشکلات موجود در شبکه توزیع آب شرب استان برطرف می شود.

به گفته ایمانلو هم اکنون یک میلیون و ۱۲۲ هزار انشعاب آب در ۵۸ شهر استان کار تامین آب شرب دو میلیون و ۹۲۷ هزار نفر را انجام می دهند.

وی تعداد انشعابات فاضلاب استان را نیز ۶۲۶ هزار فقره اعلام کرد و گفت: با این تعداد، ۵۷.۵ درصد جمعیت استان به شبکه دفع بهداشتی فاضلاب مرتبط هستند.

هم اکنون ۹۱۳ هزار و ۳۸ متر مکعب از آب استان در مخازن در دست بهره برداری استان ذخیره سازی شده و در دسترس مصرف کنندگان قرار دارد.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵