اختصاص ۱۶۰۰ میلیارد تومان به مدرسه سازی آذربایجان شرقی ره آورد سفر رئیس جمهور
اختصاص ۱۶۰۰ میلیارد تومان به مدرسه سازی آذربایجان شرقی ره آورد سفر رئیس جمهور
مهر تبریز: معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: ره آورد سفر دوم رئیس جمهور به آذربایجان شرقی اختصاص یکهزار و ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار به حوزه مدرسه سازی این استان بود.

به گزارش مهرتبریز، حمیدرضا خان محمدی با اعلام این خبر اظهار کرد: در دور اول سفر رئیس جمهور به آذربایجان شرقی ۱۵ میلیارد تومان برای تکمیل فضاهای ورزشی و آموزشی به استان اختصاص داده شده بود که استخر دانش آموزی میانه و سالن ورزشی کمال ناحیه ۴ تبریز از این محل در سال گذشته افتتاح و بهره برداری شد.
وی افزود: همچنین برای تکمیل مدارس نیمه تمام خیّری ۹۵ میلیارد تومان در دور اول به استان اختصاص داده شده بود که در این راستا ۶۰ پروژه با ۲۲۷ کلاس درسی از محل مدارس نیمه تمام خیّری در ۱۴۰۱ افتتاح شد و برای تعمیر و ساخت سرویس های بهداشتی و آبخوری دانش آموزی از محل اعتبارات دور اول سفر ۵۰ میلیارد تومان اختصاص داده شده بود که تا پایان سال۱۴۰۲ تحویل آموزش وپرورش استان داده خواهد شد.
معاون عمرانی وزیر و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور در مورد مصوبات و عملکرد دور اول سفر هیات دولت به استان افزود: در رابطه با محرومیت زدایی از فضاهای آموزشی و پرورشی استان، ۱۰۳ میلیارد تومان اختصاص داده شده بود که ۱۶ پروژه با ۷۱ کلاس درس در سال ۱۴۰۱ افتتاح شد.در رابطه با محرومیت زدایی از فضاهای آموزشی و پرورشی استان، ۱۰۳ میلیارد تومان اختصاص داده شده بود که ۱۶ پروژه با ۷۱ کلاس درس در سال ۱۴۰۱ افتتاح شد.

وی یادآور شد: ساماندهی ۶۶ مدرسه کانکسی (اتاقکی) مستقل بالای ۱۰ نفر دانش آموز از پاییز ۱۴۰۱ در دستور کار قرار گرفت و کارهای عملیاتی آن تاکنون با ۶۰ درصد پیشرفت اجرا و در دست اقدام است که پیش بینی می شود تا پایان سال ۱۴۰۲ همه این موارد به بهره برداری برسند.

یکهزار و ۶۰۰ میلیارد تومان مصوبه دور دوم سفر به صورت ۲ساله تصویب شد
خان محمدی در مورد مصوبات دور دوم سفر رئیس جمهور افزود: برای تکمیل پروژه های نیمه تمام به ویژه نیمه تمام خیّری در استان، یکهزار و ۶۰۰ میلیارد تومان علاوه بر مصوبات دور اول به صورت ۲ساله تصویب شد.

وی ادامه داد: از این رقم یکهزار و ۴۳۷ میلیارد تومان از محل مولدسازی فضاهای آوزشی و مسئولیت اجتماعی شرکت های دولتی و اعتبارات ملی تامین خواهد شد و ۱۶۳ میلیارد تومان هم طبق تعهد وزیر راه و شهرسازی و برای ساخت هشت باب فضای آموزشی و پرورشی در شهر جدیدسهند هزینه می شود.