ارائه خدمات ویژه به نخبگان نیازمند توسط کمیته امداد آذربایجان شرقی
ارائه خدمات ویژه به نخبگان نیازمند توسط کمیته امداد آذربایجان شرقی
مهر تبریز: مدیرکل کمیته امداد آذربایجان شرقی گفت: این سازمان به ۲۷۳ نخبه علمی، فرهنگی و ورزشی تحت پوشش کمیته امداد استان خدمات ویژه ارائه می‌کند.

به گزارش مهر تبریز، ملامهدی گفت: ۲۱۷ دانش آموز، ۵۳ دانشجو و سه نفر غیر محصل در استان آذربایجان شرقی از خدمات و حمایت‌های مختلف فرهنگی، تحصیلی، اردویی و آموزشی کمیته امداد بهره مند می‌شوند.

وی با اشاره به خدمات فرهنگی ارائه شده به فرزندان مددجو اظهار کرد: کشف، توانمندسازی و شکوفایی استعداد‌ها با ارائه خدمات اجتماعی، حمایتی و فرهنگی از رسالت‌ها و رویکرد‌های مهم کمیته امداد است.

ملامهدی خاطرنشان کرد: استان آذربایجان شرقی سرشار از استعداد‌های برجسته در زمینه تحصیلی، فرهنگی، هنری، اختراعات، علمی و پژوهشی، قرآنی و ورزشی است و تعداد قابل توجهی از فرزندان زیر حمایت دارای مقام‌های کشوری، استانی و شهرستانی هستند.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان شرقی گفت: از ابتدای امسال تاکنون از اعتبارات حوزه فرهنگی برای برنامه‌های تحصیلی، آموزشی، ورزشی، فرهنگی و رفع نیاز‌های فردی و خانوادگی نخبگان تحت حمایت مبلغی تخصیص یافته و همچنین مبلغ هفت میلیارد و ۹۵۰ میلیون ریال وام قرض الحسنه نیز از طریق صندوق امداد ولایت پرداخت شده است.

ملامهدی گفت: امسال برای ۲۳۲ نفر از نخبگان زیر پوشش استان ۱۱ میلیارد و ۳۹۵ میلیون ریال کمک هزینه نخبگی توسط کارگروه نخبگان کمیته امداد پرداخت می‌شود.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵