استفاده از انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر باید نهادینه شود/ یک واحد نیروگاه تولید برق خورشیدی (فتوولتائیک) در تبریز به بهره برداری رسید
استفاده از انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر باید نهادینه شود/ یک واحد نیروگاه تولید برق خورشیدی (فتوولتائیک) در تبریز به بهره برداری رسید

مهرتبریز: معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد که استفاده از انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر خورشیدی و بادی باید نهادینه شود.

 به گزارش مهرتبریز،محمدصادق پورمهدی در مراسم افتتاح و بهره‌برداری از واحد نیروگاه تولید برق خورشیدی (فتوولتائیک) در تبریز، افزود: برای انجام این کار باید از طریق اطلاع‌رسانی مناسب و فرهنگ‌سازی، مردم را همراه کنیم.

وی با بیان اینکه امیدوارم روزی برسد که پنل‌های خورشیدی و بادی در تمامی پشت‌بام‌های منازل و ادارات و پارک‌ها نصب شوند، افزود: اولین بهره این کار به خود مردم برمی‌گردد، چرا که با استفاده از این انرژی پاک و سالم و بهره‌وری مناسب، از مصرف گاز و فراورده‌های نفتی در نیروگاه‌ها جلوگیری شده و علاوه بر کاهش مصرف برق تولیدی نیروگاه‌ها، آلودگی هوا هم کم می‌شود.

پورمهدی گفت: باید با استفاده از جوانان متخصص و تحصیل‌کرده و با تولید و بازاریابی مناسب، فرهنگ استفاده از انرژی‌های پاک را در استان گسترش دهیم و مدیریت ارشد استان آماده همکاری و پشتیبانی لازم در این خصوص می‌باشد.

وی بیان کرد: اهمیت این پروژه باعث شد که به اتفاق مدیران دستگاه‌های مربوطه در این مراسم حاضر شوم و امیدوارم با کمک مردم و استفاده از این انرژی پاک، استفاده از سوخت‌های فسیلی و به دنبال آن آلودگی‌های زیست‌محیطی کاهش یابد.

شایان ذکر است یک واحد نیروگاه تولید برق خورشیدی (فتوولتائیک) متصل به شبکه سراسری برق با قدرت ۳ کلیووات برای اولین بار توسط بخش خصوصی در تبریز به بهره‌برداری رسید.