استفاده از ظرفیت بانک‌ها برای توسعه آذربایجان شرقی
استفاده از ظرفیت بانک‌ها برای توسعه آذربایجان شرقی
مهر تبریز: استاندار آذربایجان شرقی بر استفاده از ظرفیت بانک‌ها به منظور سرمایه گذاری برای توسعه استان تاکید کرد.

به گزارش مهر تبریز، رحمتی در نشست شورای هماهنگی بانک‌های استان آذربایجان شرقی گفت: یکی از کانون‌هایی که می‌تواند در توسعه استان اثرگذار باشد بانکهاست و مدیریت استان بستر و امکانات لازم را برای سرمایه گذاری بانک‌ها در عرصه‌های مختلف فراهم می‌کند.

وی همچنین بانک‌ها را از مهره‌های کلیدی در اجرای طرح نهضت ملی مسکن به عنوان سیاست اصلی دولت خواند و تصریح کرد: وضعیت پرداخت تسهیلات برای ساخت واحد‌های این طرح در استان به هیچ وجه قابل قبول نیست.

استاندار آذربایجان شرقی با تقدیر از عمکرد استان در اعطای بیش از ۱۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات تبصره ۱۸ قانون بودجه در سال گذشته که موجب انتخاب آذربایجان شرقی به عنوان یکی از استان‌های برتر کشور شد گفت: پرداخت تسهیلات از این محل هم به رونق تولید و هم مهار تورم و اشتغالزایی کمک می‌کند.

وی همچنین تسریع در پرداخت تسهیلات مصوب سفر‌های رئیس جمهور به استان و دسترسی مردم به اسکناس نو در آستانه سال جدید را خواستار شد.

دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان آذربایجان شرقی هم با اشاره به فعالیت ۲۸ بانک و موسسه مالی دولتی، نیمه دولتی و خصوصی در استان میزان منابع جذب شده شبکه بانکی استان را در ۱۰ ماهه گذشته ۲۰۹ همت و میزان مصارف را در این مدت ۱۶۶ همت اعلام کرد و  گفت: در این زمینه آذربایجان شرقی رتبه ششم کشوری را دارد.

غلامی گفت: بانک‌های دولتی و نیمه دولتی استان در ۱۰ ماهه گذشته ۹۵ همت تسهیلات پرداخت کردند که ۲۲ درصد بیش از مدت مشابه پارسال است.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵