استفاده صحیح و بهینه از آب شرب یک ضرورت است
 استفاده صحیح و بهینه از آب شرب یک ضرورت است

مهرتبریز: اجرای طرحها و برنامه ریزی های مناسب برای استفاده مطلوب از آب و حفظ جایگاه آن همواره  یکی از محورهای توسعه بشمار می رود.

به گزارش مهرتبریز،مهندس ایمانلو مدیرعامل شرکت با اشاره به نحوه استحصال و سختیهای فرا روی در تامین و توزیع آب برای شهروندان گفت : هم اینک آب مورد نیاز کلان شهر تبریز به صورت فرا استانی و با صرف هزینه و انرژی زیاد تامین  می شود لذا لازمست مشترکین و همشهریان عزیز نهایت دقت و صرفه جویی را در استفاده صحیح آب مدنظر داشته باشند .
مهندس ایمانلو در ادامه با اشاره به برخی رفتارهای ناصحیح در زمینه مصرف آب گفت : با توجه به کمبود منابع آبی ، بروز خشکسالی ، افزایش جمعیت وصنایع جا دارد با فرهنگ سازی و اطلاع رسانی به مردم در خصوص نحوه استفاده درست از آب از هدرروی هرچه بیشتر آب جلوگیری شود .
مدیر عامل شرکت در ادامه به هفته صرفه جویی در مصرف آب اشاره کرد و افزود : هفته صرفه جویی در مصرف آب همه ساله از یکم لغایت هفتم تیرماه در سراسر کشور بعنوان هفته صرفه جویی در مصرف آب نامگذاری شده و شرکت آب و فاضلاب آذربایجانشرقی همگام با سایر استانها برنامه های مختلفی در راستای فرهنگ سازی مصرف بهینه آب انجام می دهد .
وی در پایان ضمن دعوت مجدد از شهروندان جهت رعایت الگوی مصرف وپرهیز از اسراف و زیاده روی در مصرف آب شرب اسامی روزهای هفته صرفه جویی را بشرح ذیل بیان نمودند .