استقرار سیستم پذیرش خودکار در 25 مرکز خدمات جامع سلامت
استقرار سیستم پذیرش خودکار در 25 مرکز خدمات جامع سلامت
مهر تبریز: معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز از استقرار سیستم پذیرش خودکار با محوریت کاربر و حذف نقش متصدی پذیرش( کیوسک پذیرش) در 25 مرکز خدمات جامع سلامت خبر داد.

به گزارش مهر تبریز، دکتر حسین حقائی اظهار داشت: در حال حاضر در 301 مرکز جامع خدمات سلامت روستایی و شهری خدمات سلامت ارائه می شود که با استقرار «کیوسک پذیرش» از طریق کیوسکِ تعاملی و آپ یکپارچه با نرم افزار مراکز درمانی، می تواند فرایند کامل پذیرش شامل رزرو خدمت، تعیین زمان، پرداخت و نوبت‌دهی را بدون نیاز به صندوقدار یا مسئول پذیرش در مراکز انجام ‌دهد.

وی ادامه داد کیوسک سلامت می‌تواند به عنوان یک راه حل جایگزین و ارزان‌تر برای ارائه خدمات بهداشتی ، ارتقای تکنولوژی، حذف نیرو انسانی پذیرش، کاهش هزینه ها در حوزه بهداشت مورد استفاده قرارگیرد و بهبود فرایندهای بهداشتی را ممکن سازد.

رئیس مرکز بهداشت استان ادامه داد؛ در این راستا معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریزایده ” استقرار سیستم پذیرش خودکار با محوریت کاربر و حذف نقش متصدی پذیرش” را مطرح و به صورت پایلوت در 3 مرکز خدمات جامع سلامت راه اندازی کرد؛ با توجه به نتایج بدست آمده از مراکز پایلوت، در حال حاضر در 25 مرکز خدمات جامع سلامت (15 مرکز خدمات جامع سلامت در تبریز و 10 مرکز خدمات جامع سلامت شهرستان شبستر) ” کیوسک پذیرش” استقرار یافته است .

گفتنی است؛ با توجه به رضایت مندی از طرح فوق، تقاضا برای استقرار کیوسک پذیرش در سایر مراکز نیز صورت گرفته است. با عنایت به تجربه صورت گرفته در معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز، کیوسک های پذیرش می تواند راهکاری موثر در جایگزینی نیروهای پذیرش شود و به مرور با تطابق و یادگیری مردم در استفاده از آن به طور کامل پذیرش ها حذف شده و موجب بهره وری و صرفه جویی درهزینه های سلامت شود.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵