اشغال ۹۰ درصد مراکز اقامتی آذربایجان شرقی در تعطیلات عید فطر
اشغال ۹۰ درصد مراکز اقامتی آذربایجان شرقی در تعطیلات عید فطر

مهرتبریز: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از اشغال ۹۰ درصد مراکز اقامتی استان آذربایجان شرقی در تعطیلات عید فطر خبر داد.

به گزارش مهرتبریز، مرتضی آبدار با اعلام این مطلب افزود: آذربایجان شرقی از نظر جغرافیا و شرایط آب و هوایی، جاذبه های طبیعی و تاریخی، معماری، صنایع دستی یکی از قطب های گردشگری مهم به شمار می رود. چنانکه در تعطیلات عید فطر و روزهای پایانی هفته گذشته شاهد اشغال ۹۰ درصدی ظرفیت مراکز اقامتی در سطح استان بودیم. ۹۵ درصد ظرفیت مراکز اقامتی در سطح شهرستان تبریز اعم از هتل، میهمان پذیر، هتل آپارتمان، خانه مسافر و ستاد اسکان فرهنگیان در ایام تعطیلات عید فطر تکمیل بودند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: ۳۷۵ هزار نفر از جاذبه های طبیعی، ۱۷۰ هزار نفر طی این ایام از موزه ها و اماکن تاریخی  تحت پوشش اداره کل  و ۱۸۰ هزار نفر از مراکز تفریحی در سطح استان بازدید نمودند.

وی در ادامه افزود: با توجه به شهرت جهانی و شاهکار معماری ایرانی بازار تبریز این مجموعه درصدر بیشترین آمار بازدید در سطح استان، بعد از آن کلیسای سنت استپانوس، موزه آذربایجان و موزه قاجار بیشترین تعداد بازدید کنندگان را به خود اختصاص داده اند.

مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی با اشاره به وجود ظرفیت‌های غنی تاریخی و جاذبه‌های گردشگری استان یادآور شد: در فصل تابستان آذربایجان شرقی با توجه به تنوع آثار و بناهای تاریخی و شرایط آب و هوایی مساعد مقصد مناسبی برای گردشگران و مسافران به شمار می‌رود و همچنین برای تعطیلات تابستانی تمهیدات لازم برای استقبال مناسب اندیشیده شده تا گردشگران بتوانند از زمان حضور در استان به خوبی استفاده کنند و فرصت مناسبی برای آشنایی با آثار متنوع تاریخی استان را در اختیار داشته باشند.