اعتبارات بخش کشاورزی در سالجاری نسبت به سال ۹۵، از افزایش ۱۳ درصدی برخوردار است
اعتبارات بخش کشاورزی در سالجاری نسبت به سال ۹۵، از افزایش ۱۳ درصدی برخوردار است

مهرتبریز: رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: اعتبارات بخش کشاورزی در سالجاری نسبت به سال ۹۵، از افزایش ۱۳ درصدی برخوردار است. 

به گزارش مهر تبریز، مهندس کریم مهری در دیدار با مهندس بیت الله عبداللهی نماینده منتخب شهرستانهای اهر و هریس ضمن بیان این مطلب افزود: اعتبارات بخش کشاورزی در سالجاری نسبت به سال ۹۵ از افزایش ۱۳درصدی برخوردار است و این نشان از توجه ویژه دکتر جبارزاده استاندار محترم آذربایجان شرقی و رئیس سازمان برنامه و بودجه استان به بخش کشاورزی می باشد.

وی گفت: سازمان جهادکشاورزی استان به موازات کاهش آبهای جاری و زیرزمینی نسبت به کاهش سطح زیرکشت برنامه ریزی های لازم را اعمال کرده است، لذا برای جبران کمبود تولید باید بهره وری را افزایش داد.

مهندس مهری اظهار کرد: سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی با وجود کارشناسان پهنه بندی به این توفیق دست یافته و ان شاءا… این راه در آینده نیز ادامه خواهد داشت. رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی تصریح کرد: سیاستهای حمایتی دولت از بخش کشاورزی شایسته تقدیر بوده و تمام توفیقات وزارت کشاورزی در کنار علوم و فنون کارشناسان، حمایتهای دولت از تولید، فروش و صادرات محصولات کشاورزی ناشی می شود، دولت محترم تدبیر و امید در این زمینه یارانه های خوبی به بخش تزریق کرده است.

وی گفت: سازمان جهادکشاورزی استان برای صنایع تبدیلی و فرآوری سیب، هلو و زردآلو در شهرستانهای اهر و هریس هیچ محدودیتی ندارد به شرط آن که فعال و عملگرا باشند. مهندس مهری ادامه داد: از نظر اصلاح نژاد و دام در چهار سال گذشته کارهای قابل توجهی انجام یافته و امروز نژاد سمینتال در منطقه جایگزین هولشتاین شده که از کارآیی بیشتری برخوردار است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی اذربایجان شرقی با اشاره به لزوم استفاده بهینه از منابع آبی گفت: در بهینه سازی مصرف آب کشاورزی شهرستان اهر و هریس اقدامات خوبی انجام گرفته و در حال حاضر هیچ محدودیتی برای تداوم این کارها وجود ندارد.

مهندس مهری تاکید کرد: وجود کارخانجات صنایع شیر و کشتارگاه دام و طیور نیاز واقعی مردم منطقه است. نماینده منتخب مردم شهرستانهای اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: از اهداف و برنامه های بنده توسعه صنایع تبدیلی و فرآوری محصولات کشاورزی در حوزه انتخابیه شهرستانهای اهر و هریس می باشد، زیرا حوزه ما بعنوان قطب کشاورزی و باغداری استان قلمداد می شود.

مهندس بیت الله عبداللهی گفت: ما برای توسعه حوزه انتخابیه ازجمیع نیروهای وفادار به نظام مقدس جمهوری اسلامی تقاضای کمک داریم و برای محرومیت زدایی باید همت دو چندان نمود و از تمام ظرفیتها و امکانات باید فایده برد.

وی ادامه داد: عدم وجود صنایع تبدیلی کشاورزی و صنعت فرآوری و مشکل جاده ارتباطی اهر و تبریز، بیکاری جوانان و گاهاً مردان خانواده از مشکلات بزرگ منطقه هستند که بنده برای جبران آنها شبانه روز تلاش خواهم کرد. نماینده مردم شهرستانهای اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: پولداران و سرمایه داران شهرستانهای اهر و هریس تعصب و غیرت به خرج دهند و برای محرومیت زدایی در این شهرستانها سرمایه گذاری نمایند.