اعتماد به آمریکا عاقبت خوشی ندارد

به گزارش مهر تبریز:آیت الله محسن مجتهد شبستری در خطبه های نماز جمعه تبریز،با بیان اینکه بیشتر تعهدات برجام روی کاغذ بود و آمریکا به قولهایش عمل نکرد، اظهار کرد: نه فقط به تعهدها عمل نشد بلکه از برجام هسته ای به برجام موشکی خیز برداشتند ولی رزمایش های موشکی بالستیک ایران تداوم خواهد داشت. وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار مسئولان کشور با ایشان و تاکیدات رهبری خطاب به آنان در خصوص همدلی و هماهنگی بیشتر، اظهار کرد: وحدت و هماهنگی تنها نباید در شعار خلاصه شود بلکه باید در کنار همزبانی به همدلی و هماهنگی بیشتر نیز توجه شود.
وی  افزود: اتکا به منابع و نیروهای داخلی عامل توسعه کشور و مسوولان امر باید این مهم را مورد توجه جدی قرار دهند.
آیت الله شبستری همچنین با اشاره به برگزاری انتخابات در سوریه گفت: حدود ۶ سال است که سوریه در جنگ و بحران بسر می برد و دشمنان تلاش می کنند دولت بشار اسد را ساقط کنند اما دولت و ملت سوریه با حفظ انسجام خود انتخابات مجلس این کشور را برگزار کردند که می تواند سرمشقی برای کشورهای عربی باشد.
نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری گفت: انتخابات در سوریه معنادار و نشان دهنده اراده قوی، یکپارچگی و اتحاد آنان است و این پیام را به برخی کشورهای عربی و پادشاهی دارد که زمان حکومت های موروثی بسر آمده است.
وی خاطر نشان کرد: پیام دیگر انتخابات سوریه آن است ۸۳ کشور جهان که برای ساقط کردن دولت سوریه تلاش کردند اکنون شاهد برگزاری انتخابات منسجم در سوریه هستتند.
امام جمعه تبریز همچنین با اشاره به برگزاری اجلاس سران کشورهای اسلامی و ابراز تاسف از قطعنامه علیه حزب الله، سوریه و ایران اظهار کرد: از اجلاسی که کارگردان اصلی آن آل سعود است، انتظار می رود محصولی مزخرف چون این قطعنامه ۲۰۰ بندی که به محکوم کردن حزب الله و سوریه می پردازد، داشته باشد.
آیت الله شبستری افزود: آل سعود که با این همه تجاوز و کشتار و ظلم در کشورهای اسلامی چون یمن، خود را خادم حرمین شریفین می داند، در این اجلاس تهمت های ناروا به ایران نسبت داد که در اصل خودشان این اقدامات را انجام می دهند.
وی افزود: بر این اساس مردم ایران هم در کنار شعارهای شعار مرگ بر آل سعود را نیز به شعار های خود افزوده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *