اعطای تسهیلات بانک شهر برای اجرای بیش از ۴۰۰ پروژه شهری در شمالغرب کشور
اعطای تسهیلات بانک شهر برای اجرای بیش از ۴۰۰ پروژه شهری در شمالغرب کشور

مهرتبریز: رئیس منطقه شمالغرب بانک شهر با اشاره به حمایت بانک شهر از مدیریت شهری در حوزه تامین مالی پروژه‌ها از طریق مشارکت و پرداخت تسهیلات به پیمانکاران و مجریان طرح‌ها، گفت: تا کنون بانک شهر با این روش، حمایت مالی از اجرای پروژه‌های بسیاری را در سطح شهرهای شمالغرب کشور داشته است.

به گزارش مهرتبریز،صفر صلاحلو با بیان این مطلب افزود: برهمین اساس برای بیش از ۴۰۰ پروژه شهری در شهرهای استان های اردبیل ، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی میلیاردها ریال به پیمانکاران اختصاص یافته است.

صلاحلو  با اشاره به اجرای پروژه های بزرگ و استراتژیک شهری با کمک بانک شهر در منطقه شمالغرب کشور گفت: کمک به احداث “پارک ولایت” در شهر ارومیه ، ” ترمینال مراغه” در شهر مراغه ، مجتمع چند منظوره اداری، تجاری و تفریحی “آیسان” در مرکز شهر تبریز و  صدها پروژه دیگر تنها بخشی از کمک های بانک شهر به توسعه و آبادانی و پیشرفت استان های شمال غرب کشور است.
رئیس منطقه شمالغرب بانک شهر تصریح کرد: طبق ضوابط، ۳۰ درصد کل منابع این بانک صرف پرداخت تسهیلات خرد به واحدهای تولیدی، طرح‌های غیر شهری،مشتریان عمومی بانک و سایر موضوعات اقتصادی دیگر اختصاص یافته و پرداخت شده است.
وی در ادامه با تاکید براینکه  امروز نقش بانک شهر در توسعه و آبادانی کلان شهرها و بخصوص شهرهای مختلف کشور بر هیچکس پوشیده نیست، تصریح کرد: منابع بانک شهر در حال حاضر نسبت به سال ۱۳۹۳ به میزان ۳۶۰ درصد رشد دارد. و این درحالی است که ۹۴ درصد منابع بانک شهر مربوط به شهروندان است. و این نشان از اعتماد مردم به بانک شهر و کمک به توسعه و آبادانی شهرهاست.
صلاحلو خاطرنشان کرد:خوشبختانه عملکرد موفق بانک شهر در جلب اعتماد مردم طی ۳ سال اخیر باعث شده که منابع این بانک به نسبت بانک های دیگر به طور قابل توجهی افزایش یابد و در میان بانک های برتر کشور قرار گیرد.
رئیس منطقه شمالغرب بانک شهر با بیان اینکه  سرمایه فعلی بانک شهر در حدود ۱۶ هزار میلیارد ریال است که به زودی به ۲۰ هزار میلیارد ریال نیز افزایش خواهد یافت. و به مرور این رقم به ۳۰ هزار میلیارد ریال  خواهد رسید.
همچنین ایشان اشاره کرد امسال مجمع بانک شهر در زمان مقرر یعنی در ۳۱ تیر ماه ۱۳۹۶ برگزار خواهد شد و تمام کارها برای این منظور انجام شده است و همه آماده برگزاری مجمع هستند.