افتتاح ۲۰۰ طرح در هفته بهزیستی با استفاده از امکانات غیر دولتی و کمک‌های مردمی
افتتاح ۲۰۰ طرح در هفته بهزیستی با استفاده از امکانات غیر دولتی و کمک‌های مردمی

مهر تبریز: مدیر کل بهزیستی آذربایجان شرقی در نشست خبری خود که به مناسبت آغاز هفته بهزیستی برگزار شده بود اظهار کرد :به مناسبت این هفته ۲۰۰ طرح در استان افتتاح خواهد شد که با اعتبارات غیردولتی و کمک‌های مردمی در آذربایجان شرقی به سر انجام رسیده است .

 

به گزارش مهر تبریز،محسن ارشد زاده  ادامه داد:در سال گذشته ۴۵۰ میلیارد ریال مشارکت نقدی و غیر نقدی از مردم جمع آوری شد .

وی افزود : بیشتر از نود درصد خدمات بهزیستی توسط مراکز غیر دولتی در رشته‌های تخصصی مربوطه ارائه می‌شود که این مراکز به عنوان سرمایه اجتماعی بهزیستی هستند که مستقیما با مردم و افراد خیر ارتباط و همکاری دارند .

مدیر کل بهزیستی استان  با بیان اینکه در هفته بهزیستی ۸۲ مرکز توانبخشی و پیشگیری افتتاح خواهد شد افزود: ۱۱۲ واحدمسکونی  مددجویان بهزیستی نیز در این هفته به بهره برداری خواهد رسید .

وی ادامه داد: بهزیستی مسئولیت سلامت اجتماعی و رفاه اجتماعی جامعه هدف را بر عهده دارد، که در این زمینه ۱ هزار و ۵۲۲ میلیارد ریال در سال گذشته در زمینه مستمری، عمران و… هزینه کرده است .

ارشدزاده ضمن اشاره به این موضوع که ۸ پروژه با کمک خیرین با اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریال در طول سال ۹۵ به بهره برداری خواهد رسید گفت:برای این منظور نقشه پراکندگی مددجویان بهزیستی در جهت ارائه خدمات بهتر به مددجویان تهیه و تدوین شده است .

این مسئول خاطر نشان ساخت:در حال حاضر یازده هزار زن سرپرست خانوار، ۶۰۰ دانشجو، ۲ هزار و ۲۰۰ دانش آموز و بیش از ۷۰۰ دوقلو  از خدمات مستمر و غیر مستمر اداره کل بهزیستی آذربایجان شرقی خدمات دریافت می کنند .

وی افزود:هم اکنون ۳ هزار و ۹۰۰ نفر با اعتباری ۶۵ میلیارد ریال  توسط بهزیستی آذربایجان شرقی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفته اند  .

ارشد زاده به آمار خروجی افراد از بهزیستی استان اشاره کرد و گفت: در مجموع بیش از ۹۳۰ نفر نیز توانمند شدند و از تحت پوشش  بودن بهزیستی استان خارج شدند .

وی اظهار کرد:در حال حاضر  ۲۰ نفر که به اختلال هویت جنسی مبتلا هستند توسط بهزیستی استلان شناسایی  و برای توانمند سازی آنها اقدام شده است.

وی ادامه داد :برای درمان و عمل جراحی این افراد ۱۵ میلیون تومان کمک بلا عوض توسط بهزیستی استان در نظر گرفته شده است .

مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی گفت:هم اکنون ۱۰۰۰ مهد کودک شهری و روستایی در آذربایجان شرقی به فعالیت می پردازند .

وی از فعالیت  ۲۰ آدینه مهد در استان خبر داد و گفت: این مهد کودکها  برای نگهداری کودکان در هنگام نماز جمعه راه اندازی شده است .

ارشدزاده گفت: بهزیستی استان برای شناسایی معلولان به درب تمام منازل روستایی مراجعه کرده  است که توانسته ایم  ۳ هزار و ۸۸۰ نفر معلول را در روستا‌ها شناسایی و خدمات توانبخشی را به آنها ارائه نماییم .

مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی به المپیاد ورزشی بهبود یافتگان اعتیاد که در سال جاری برگزار شد اشاره کرد و گفت: بهزیستی استان توانسته است برای ۲۶۶ هزار نفر از طریق ۱۱۵ مرکز درمان و کاهش آسیب اعتیاد خدمات ارائه نماید .

ارشد زاده خاطرنشان ساخت: در سال گذشته به هفتاد و هفت هزار نفر  مشاوره و خدمات روان‌شناختی ارائه شده است که  ۴هزار و چهارصد پرونده مربوط به پرونده های طلاق بوده است که در اثر این مشاوره ها با ده درصد کاهش طلاق روبرو بوده ایم .

 

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵