افزایش تقاضا برای ساخت و ساز در روستاهای آذربایجان شرقی
افزایش تقاضا برای ساخت و ساز در روستاهای آذربایجان شرقی

مهرتبریز-مدیرکل بنیاد مسکن‌ انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی گفت: توسعه روستاها اولویت بنیاد مسکن بوده و با توجه به روند مهاجرت معکوس، ساخت و ساز در روستاها با افزایش تقاضا مواجه شده است. به گزارش خبرنگار ما؛حجت الله سروری در جلسه بازنگری طرح هادی روستاهای ورزقان گفت: برای توسعه روستاها و جلوگیری از رانت مسکن، در […]

مهرتبریز-مدیرکل بنیاد مسکن‌ انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی گفت: توسعه روستاها اولویت بنیاد مسکن بوده و با توجه به روند مهاجرت معکوس، ساخت و ساز در روستاها با افزایش تقاضا مواجه شده است.

به گزارش خبرنگار ما؛حجت الله سروری در جلسه بازنگری طرح هادی روستاهای ورزقان گفت: برای توسعه روستاها و جلوگیری از رانت مسکن، در قانون مصوب شده بخشی از زمین های ملی مستعد به بنیاد مسکن واگذار شود تا به کسانی که زمین برای ساخت مسکن ندارند واگذار شود.

وی با تاکید بر اینکه نباید به دلیل اختلاف دو یا چند اداره کل، روستاییان برای ساخت مسکن بلاتکلیف بمانند تصریح کرد: زمین هایی که بلاتکلیف هستند باید هرچه زودتر با هماهنگی دستگاه های ذی‌ربط تعیین تکلیف شده و برای کاربری های مختلف مورد نیاز در روستاها ارائه شود.

در این جلسه طرح هادی روستاهای آقابابا فرامرزی مرکز دهستان سینا، ایری علیا، روزی، زنگ آباد، هیبت بیگلو، میرزاعلی کندی، برازین و مهترلوی شهرستان ورزقان بازنگری شده مشکلات توسعه این روستاها حل شد.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵