افزایش ۱۲ درصدی مساعدت حامیان طرح اکرام به ایتام

 

به گزارش مهر تبریز، حسین دشتی با اشاره به اینکه خانواده طرح محسنین شامل آن دسته از خانواده‌های نیازمند می‌شود که دارای سرپرست بیمار، معلول، ازکار افتاده و یا زندانی هستند، اظهار داشت: هشت هزار و ۲۰۰ حامی چتر حمایتی خود را بر چهار هزار و ۸۰۵ فرزند زیر ۱۸ سال خانواده‌های نیازمند طرح محسنین گسترانیده‌اند و در حال حاضر ۱۰ هزار و ۲۰۰ فرزند زیر ۱۸ سال نیز بدون حامی هستند.

وی تصریح کرد: طرح اکرام ایتام و محسنین سفره‌ بابرکتی است که با تأسی از سیره‌ علوی گشوده شده وتاکنون توانسته است تا حد بسیاری از مشکلات مادی و معنوی ایتام و فرزندان خانواده‌های نیازمند بکاهد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: طرح محسنین شامل حمایت مستمر از فرزندان غیر یتیم توسط حامیان است و حامیان می‌توانند با انتخاب خانواده مورد نظر همراه با اهدای مبلغ تعهدی ماهانه نیازهای این عزیزان را تأمین کنند.

وی افزود: فرزندان مشمول طرح محسنین، دارای شناسنامه با اولویت‌های نیازهای خانواده هستند که به محض مراجعه حامی نوع نیاز فرزند و خانواده در اختیار حامی قرار داده می‌شود و پس از آن کمک‌های حامی با اطلاع و ارائه بیلان ماهیانه و سالیانه به فرد خیر، صرف اموری مانند خرید مسکن، تأمین جهیزیه، درمان و تحصیل می‌شود.

دشتی در بخش دیگری از سخنان خود از چتر حمایتی ۲۹ هزار حامی نیکوکار استان به چهار هزار و ۸۰۰ یتیم تحت حمایت در قالب طرح اکرام ایتام خبر داد و خاطرنشان کرد: طرح اکرام خانواده شامل کمک به ایتام نیازمند و محروم تحت حمایت است که هر یتیم به طور متوسط ۲۱۰ هزار تومان مساعدت از حامیان دریافت می‌کند.

وی اضافه کرد: پدران معنوی ایتام و فرزندان خانواده‌های نیازمند در قالب طرح اکرام و محسنین طی چهار ماهه سال ۹۴ چهار میلیارد و ۸۵۳ میلیون تومان مساعدت کردند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان شرقی، با بیان اینکه حامیان طرح اکرام ایتام و محسنین در سال ۹۴ بالغ بر ۱۷ میلیارد تومان به ایتام و فرزندان خانواده‌های نیازمند کمک کردند، خاطرنشان کرد: پیش بینی می‌شود امسال این مبلغ به ۲۰ میلیارد تومان برسد.

وی ضمن تقدیر از مساعدت حامیان به ایتام و فرزندان خانواده‌های نیازمند، اضافه کرد: در ماه مبارک رمضان یک هزار و ۴۸۱ حامی طرح محسنین، حمایت از یکهزار و ۷۴۹ فرزند مددجویان تحت حمایت این نهاد را بر عهده گرفتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پایگاه خبری تحلیلی مهر تبریز We would like to show you notifications for the latest news and updates.
رد
اجازه دادن به اعلان‌ها