افزایش ۲۱ درصدی جان باختگان تصادفات درون شهری در آذربایجان شرقی
افزایش ۲۱ درصدی جان باختگان تصادفات درون شهری در آذربایجان شرقی
مهر تبریز: رئیس پلیس راهور آذربایجان شرقی خبر داد: در تصادفات درون شهری هشت ماه گذشته در استان ۱۶۸ نفر جان باختند که این میزان در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۲۱ درصد افزایش داشت.

به گزارش مهر تبریز، سرهنگ قنبرزاده در جلسه شورای هماهنگی ترافیک شهر‌های استان با بیان اینکه ۴۲ درصد از جان باختگان سوانح درون شهری استان در ۸ ماهه نخست امسال عابران پیاده بودند افزود: ۴۲ درصد از فوتی‌های ناشی از تصادفات در شهر‌ها در این مدت سر صحنه، ۵۲ درصد در بیمارستان‌ها و ۶ درصد حین انتقال به مراکز درمانی جان خود را از دست دادند.

وی بی توجهی به جلو با ۳۹ درصد را بیشترین علت تصادفات منجر به فوت در شهر‌های استان در هشت ماه گذشته امسال اعلام کرد و گفت: میزان تخلفات حادثه ساز درون شهری استان در این مدت به بیش از ۳۴ هزار و ۷۰۰ مورد رسید که در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته ۲۸۲ درصد افزایش داشت.

عابدین خرّم استاندار آذربایجان شرقی هم تسریع در افزایش و بروزرسانی دوربین‌های ثبت تخلفات، تامین تجهیزات مورد نیاز پلیس راهور، بازنگری و اصلاح ورودی و خروجی ها، ارتقای فرهنگ رانندگی و اجرای طرح‌های ترافیکی مناسب را برای بهبود وضعیت ترافیک شهر تبریز ضروری دانست.

در این نشست بر لزوم اتخاذ تمهیدات اساسی و فوری برای تامین زیرساخت‌های لازم و ارائه و اجرای راهکار‌های علمی به منظور رفع گره‌های ترافیکی این شهر تاکید شد.