افزایش ۲ هزار میلیارد ریالی بودجه اتوبوسرانی طی سال آینده
افزایش ۲ هزار میلیارد ریالی بودجه اتوبوسرانی طی سال آینده

مهرتبریز-رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تبریز گفت: ۴۲۰ میلیارد تومان افزایش در ردیف‌های بودجه سال ۱۴۰۱ احصاء شده است. به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛علی نوای باغبان در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تبریز با بیان اینکه بودجه به نوعی پیش بینی بوده و شرط اصلی تحقق بودجه است، اظهار کرد: بودجه […]

مهرتبریز-رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تبریز گفت: ۴۲۰ میلیارد تومان افزایش در ردیف‌های بودجه سال ۱۴۰۱ احصاء شده است.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛علی نوای باغبان در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تبریز با بیان اینکه بودجه به نوعی پیش بینی بوده و شرط اصلی تحقق بودجه است، اظهار کرد: بودجه جاری شاید در ۵۰۰ ردیف شامل محیط زیست، بحران، فرهنگی و اجتماعی، حمل و نقل و ترافیک و… است که به طور جداگانه بررسی شد تا برآورد شهرداری و مقایسه بودجه امسال و سال آینده مشخص شود.

باغبان افزود: طی جلسات مختلفی بررسی مصارف شامل مصارف جاری و عمرانی مورد ارزیابی قرار گرفته و تمام موارد به طور ردیف به ردیف بررسی و مشخص شده شهرداری در چه مواردی هزینه می کند.

او ادامه داد: این موارد شامل مباحث عمرانی مناطق و مرکز است که در دفترچه متمرکز آمده اعم از تملک‌ها، مسیرگشایی‌ها و… است و در خصوص سازمان‌ها نیز به طور جداگانه بودجه جاری و عمرانی بررسی شده است.

عضو شورای اسلامی شهر تبریز خاطرنشان کرد: در برخی از این موارد پس از بررسی پیشنهاد شورا را نیز اضافه کردیم. به طور مثال در خصوص اتوبوس پس از بررسی، کمیسیون به این نتیجه رسید که ۲۰۰ میلیارد تومان برای بحث اتوبوس اضافه کنیم که سال آینده بتوان در موضوع حمل و نقل قدم های بیشتری برداشته شود.

باغبان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به میزان مصارف شهرداری گفت: بررسی بودجه جاری مرکز و مناطق در دستور کار قرار دارد که چون آمار و ارقام شهرداری به اندازه کافی است و اکثر این بودجه مربوط به حقوق و دستمزد است باید مشخص شود که چه میزان در این خصوص پیش بینی شده است.

او با بیان اینکه دو هفته برای نهایی کردن بودجه زمان اختصاص داده شده است، تصریح کرد: اگر می‌خوهیم از زاویه بودجه به موضوع نگاه کنیم عدد و رقم‌ها مشخص است ولی اگر به چشم ماموریت نگاه می‌کنیم که می خواهیم ببینیم سال آینده می خواهیم چکار کنیم، باید تک به تک برنامه سازمان‌ها را بررسی کنیم. زمانی دیگر نیز می‌توانیم این اقدام را انجام داده و مسائل و مشکلات را بررسی کنیم.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تبریز با اعلام آمادگی کمیسیون از بررسی بودجه جاری با کمک شهرداری، افزود: مثلا در بودجه جاری بحث همسان سازی حقوق کارکنان گفته بودیم اگر برای سال آینده قصد انجام کاری داریم باید پیش بینی در بودجه ۱۴۰۱ داشته باشیم. به طوری که مثلا ۱۰۰ میلیارد اضافه پیش بینی می کنیم تا اگر در همسان سازی تصویب شد، بتوان اقدامی انجام داد.

باغبان در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص بودجه عمرانی شهرداری تبریز نیز اظهار کرد: در خصوص بودجه عمرانی می‌توانیم اولویت‌ها را بررسی کنیم. پروژه های عمرانی، قطار شهری و مورد سوم نیز بودجه بقیه سازمان‌ها است.

عضو شورای اسلامی شهر تبریز خاطرنشان کرد: در پایان باید بالانس درآمد و مصارف را نیز ایجاد کنیم. به این معنی که اگر شهرداری آورده که سال آینده با ۸ هزار میلیارد بودجه بسته می شود، باید در منابع نیز آن را نشان دهیم. با وام اگر تامین می شود که برای سال آتی اصرار کمیسیون این است که ما نیز از این مورد قانونی و توصیه شده استفاده کنیم.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵