افزایش ۳۰ درصدی میزان تسهیلات پرداخت شده بانک مسکن
افزایش ۳۰ درصدی میزان تسهیلات پرداخت شده بانک مسکن

مهر تبریز: مدیر امور شعب بانک مسکن آذربایجان شرقی با اشاره  به میزان معوقات این بانک گفت: در مجموع دو هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال معوقه داریم که بیشترین بخش آن را معوقات مربوط به تسهیلات روستایی تشکیل می دهد.

 

به گزارش مهر تبریز،مهدی احمدی  افزود: همچنین در طول چهار ماهه اول سال ۹۵ نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افزایش ۳۰ درصدی در بخش پرداخت تسهلات مواجه بوده ایم که این امر نشان دهنده استقبال بالای مردم از تسهیلات این بانک است.

وی همچنین با بیان اینکه۷۰ درصد معوقات استانی بانک مسکن مربوط به تسهیلات روستایی است اظهار داشت: حمایت از بخش مسکن مهم ترین اولویت این بانک است و رکود موجود در جامعه می تواند با توسعه بخش مسکن هموارتر شود چرا که نزدیک به ۱۰۰ شغل با بخش مسکن مرتبط بوده و ۳۰۰ شغل دیگر نیز به شکل غیرمستقیم با آن در ارتباط هستند.

وی ادامه داد: سیاست های کاهش نرخ سود سپرده ها و تسهیلات از سیاست های مهم اخیر بانکی دولت بوده است که سود تسهیلات و عقود هم اکنون به ۱۸ درصد رسیده و کاهش چهار درصدی را نسبت به گذشته در آن شاهد هستیم.

احمدی با اشاره ای به روش های پرداخت اقساط در این بانک گفت: روش مستقیم و پلکانی با ضرایب مختلف از جمله روش های پرداخت اقساط در این بانک است که می تواند کمک زیادی به شخص پرداخت کننده باشد.

مدیر امور شعب بانک مسکن استان در خصوص سقف تسهیلات این بانک برای خرید مسکن گفت: در شهر تبریز ۱۲۰ میلیون تومان برای زوجین و ۶۰ میلیون برای افرادی که به شکل انفرادی مراجعه می کنند در نظر گرفته شده که در شهرستان های استان سقف تسهیلات زوجین ۸۰ میلیون تومان است.

وی همچنین با اشاره ای به بخش خرید از محل اوراق با سود ۱۷.۵ درصد گفت: در شهرستان تبریز از محل اوراق تا سقف ۵۰ میلیون تومان تسهیلات داده می شود که این مورد برای ساختمان هایی با قدمت کمتر از ۲۰ سال است.

احمدی در خصوص میزان اقساط این تسهلات نیز گفت: به فرض در تبریز شخصی ۶۰ میلیون تومان تسهیلات می گیرد، قسط ماهیانه به روش ساده ۷۵۰ هزار تومان و به روش پلکانی ۶۰۰ هزار تومان خواهد شد و اگر در سایر شهرها نیز ۴۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کند با روش ساده ماهیانه ۵۰۰ هزار و با روش پلکانی ماهیانه ۴۰۰ هزار تومان باید قسط بدهد.

وی افزود: بسته اعتباری ما در شش ماهه دوم ۹۵ می تواند اخبار خوشی برای بخش مسکن استان داشته باشد.

مدیر امور شعب بانک مسکن استان ادامه داد: تا امروز نزدیک به ۵۰ فقره از کسانی که سال گذشته سپرده گذاری کرده بودند با نرخ ۱۱ درصد تسهیلات خود را دریافت کرده اند.

 

مدیر امور شعب بانک مسکن استان از اختصاص سهمیه پنج هزار واحدی این بانک به بافت فرسوده تبریز خبر داد و گفت: تاکنون دو هزار و ۳۰۰ فرد برای تسهیلات مرتبط با این واحدها مراجعه کرده و آن را دریافت کرده اند.

وی همچنین از آمادگی این بانک برای هر گونه سرمایه گذاری در پروژه های شهری خبر داد.

احمدی افزود: بانک مسکن استان آذربایجان شرقی در بین بانک های مسکن سراسر کشور رتبه سوم کشور را بر اساس منابع جذب شده به خود اختصاص داده است.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵