افزایش ۱۵ درصدی تایید صلاحیت شدگان در آذربایجان شرقی
افزایش ۱۵ درصدی تایید صلاحیت شدگان در آذربایجان شرقی
مهر تبریز: رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی از تایید صلاحیت ۴۴۶ نفر در استان برای دوازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: احتمال اینکه تعداد تایید صلاحیت شدگان استان بیشتر شود بالاست و برآورد ما این است که ۱۵ درصد به رقم فعلی افزوده می شود.

مهر تبریز: رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی از تایید صلاحیت ۴۴۶ نفر در استان برای دوازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: احتمال اینکه تعداد تایید صلاحیت شدگان استان بیشتر شود بالاست و برآورد ما این است که ۱۵ درصد به رقم فعلی افزوده می شود.

به گزارش مهر تبریز، تراب محمدی در سلسله نشست های فرهنگی و رسانه ای به سوی قله با موضوع انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: کمیته های ۹ گانه وظایف خود را به طور کامل انجام می دهند تا در ۱۱اسفند ماه امسال شاهد برگزاری انتخاباتی پرشکوه و سالم با حضور حداکثری مردم باشیم.

وی از تایید صلاحیت ۴۴۶ نفر در استان برای دوازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: احتمال اینکه تعداد تایید صلاحیت شدگان استان بیشتر شود بالاست و برآورد ما این است که ۱۵ درصد به رقم فعلی افزوده می شود.

وی تعداد نامزدهای انتخاباتی این دوره را ۶۰ درصد بیشتر از دوره قبل اعلام و اضافه کرد: تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات در استان انجام شده است و آماده برگزاری انتخابات پیش رو در ۵۰ حوزه شامل ۱۳ حوزه اصلی و ۳۷ حوزه فرعی هستیم.

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی از احراز هویت به طور آنلاین در این انتخابات خبر داد و گفت:با آنلاین شدن احراز هویت، امکان دادن چند رای با یک کد ملی از بین می رود اما ستاد انتخابات به این هم بسنده نکرده و پس از انتخابات، کد ملی های تکراری را شناسایی و برخورد قانونی لازم را انجام خواهیم داد.

محمدی به تمهیدات این ستاد برای تبلیغات نامزدها در حوزه های اصلی اشاره کرد و گفت: براساس تصمیمات گرفته شده، هر نامزد انتخاباتی فیلمی ۲۰ دقیقه ای شامل بیوگرافی و برنامه های خود و هوادارانش تهیه خواهد کرد که این اقدام در راستای عدالت تبلیغاتی است ضمن اینکه پلتفرم های ( سکوهای اینترنتی ) دولتی نیز به طور تقریبا رایگان در خدمت نامزدها خواهند بود.

وی بر شفافیت مالی در این دوره از انتخابات تاکید کرد و افزود: بر این اساس مسئول مالی و شماره حساب ویژه برای نامزدها تعیین شده است و همه ورود و خروج های مالی از این طریق قابل کنترل است.

وی در مورد سقف هزینه های هر نامزد نیز اظهار کرد: این هزینه ها شهر به شهر و منطقه به منطقه متفاوت است.

محمدی با بیان اینکه در این دوره از انتخابات فهرست حامیان نداریم، گفت: تنها احزابی که طبق ماده ۱۰ مجوز فعالیت دارند می توانند فهرست ارایه کنند و در صورتی که قوانین جدید انتخاباتی از سوی هر حزبی رعایت نشود به مدت ۲ دوره از فعالیت و ارائه فهرست در انتخابات محروم خواهد شد.

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی به انجام چند نظرسنجی در مورد درصد مشارکت مردم در این انتخابات اشاره کرد و گفت: در پنج نظرسنجی که در این زمینه در استان انجام شده است ۴۵ درصد شرکت کنندگان در نظرسنجی اعلام کردند که در انتخابات شرکت می کنند و قطعا با افزایش شور انتخاباتی این آمار رو به افزایش خواهد بود.

وی اضافه کرد: با توجه به تعداد نامزدها و افزایش ۶۰ درصدی نسبت به دوره قبل، پیش بینی ما این است که درصد مشارکت در این دوره بیشتر می شود.

استاد حوزه علمیه تبریز نیز در این نشست گفت: شرکت در انتخابات پیش رو، هم حق است هم تکلیف و این حق مردم است که در تعیین سرنوشت خود مشارکت کنند و بدانند که اگر شرکت نکنند باید تاوان بدهند.

حجت الاسلام علی نظری افزود: در تمدن غربی، حضور اکثریت به معنی حقیقت است در تمدن اسلامی حضور اکثریت برای پشتیبانی از حقیقت است.

وی اضافه کرد: در تمدن اسلامی از مردم برای عکس جلوه دادن حقیقت رای نمی گیرند بلکه از رای اکثریت برای حمایت از حق و حقیقت استفاده می کنند که این در تضاد با تمدن غربی است.

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی نیز در دومین برنامه از سلسله نشست های فرهنگی، رسانه ای به سوی قله،تبیین اهمیت انتخابات و تشریح نتایج حضور گسترده مردم در پای صندوق های را رسالت مهم رسانه های استان توصیف کرد.

حسن گلی برگزاری با شکوه انتخابات با مشارکت حداکثری مردم را مکمل عملیات غرور آفرین اخیر سپاه توصیف و اظهار کرد: اصحاب رسانه همواره پیشران توسعه فرهنگی و سیاسی بوده اند و این بار در شکل گیری حماسه با شکوه انتخابات یازده اسفند ایفای نقش خواهند کرد.

وی  با اشاره به شرایط خاص نظام بین الملل از جمله جنگ ناجوانمردانه رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین، گفت: برگزاری انتخابات یازده اسفند بر اساس راهبردهای چهارگانه ترسیم شده از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر مشارکت حداکثری، رقابت جدی، سلامت و امنیت کامل با کمک به رفع مشکلات اقتصادی و فرهنگی کشور، پیام اقتدار جمهوری اسلامی ایران را به دنیا مخابره خواهد کرد که این مهم اسباب مسرت و امیدواری دوستان انقلاب اسلامی و ناخرسندی و ناامیدی دشمنان از جمله صهیونیست‌ها را در پی خواهد داشت.

 

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵