افزایش ۱۵ درصد میزان مصرف برق در تبریز
افزایش ۱۵ درصد میزان مصرف برق در تبریز

مهرتبریز: مدیر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق تبریز از افزایش ۱۵ درصدی میزان مصرف برق در این کلانشهر نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

به گزارش مهرتبریز، افرایش دمای هوا و به کار افتادن کولرهای گازی در کلانشهر تبریز میزان مصرف انرژی برق را حدود ۱۵ درصد افزایش داده است.

وی در خصوص قطعی برق صورت گرفته در برخی مناطق کلانشهر تبریز اذعان داشت: قطعی برق در هیچکدام از مناطق به دلیل کمبود تولید انرژی نبوده بلکه دلایل متعددی دارد که از جمله آنها می توان به وقوع حوادث غیر مترقبه اشاره کرد.

وی ادامه داد: به منظور پیشگیری از وقوع حادثه برای پست های برق موجود در سطح شهر، کلیدهای ویژه ای تعبیه شده است که اگر میزان مصرف از حد مجاز فراتر رود به صورت اتوماتیک جریان برق را قطع می کنند.

کاظم پور در ادامه به برخی برنامه های مدیریت مصرف انرژی در تبریز اشاره کرد و افزود: با افزوده شدن میزان مصرف انرژی در جهان با توجه به میزان حجم سرمایه گذاری برای توسعه نیروگاه های تولید انرژی و ایجاد آلایندگی برای محیط زیست برنامه های مدیریت مصرف انرژی را به کار می گیرند که این اقدامات نیز در کلانشهر تبریز مدنظر قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: در مدیریت مصرف انرژی عوامل مختلفی دخیل هستند که از جمله آنها عدم استفاده از وسایل انرژی بر غیر استاندارد است.

وی ادامه داد: هم اکنون در اکثر کشورهای پیشرفته تولید انرژی به جای سوخت های فسیلی از سوخت های تجدید پذیر از جمله پنل های خورشیدی استفاده می شود که در کشورمان به دلیل بالا بودن قیمت این پنل ها هنوز فراگیر نشده است.

تاثیر تغییر ساعات کار ادارات دولتی در مصرف انرژی

مدیر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق تبریز در پاسخ به سئوالی در خصوص اثرات تغییر ساعات کار ادارات دولتی آذربایجان شرقی در میزان مصرف انرژی اظهار داشت: این تغییر به پیشنهاد شرکت توزیع برق استان عملیاتی شد و این اقدام به منظور تغییر ساعات پیک مصرف برق بود.

وی ادامه داد: با تغییر ساعات پیک مصرف قطعا میزان مصرف انرژی تغییر می کند همچنین به منظور مدیریت مصرف انرژی تلاش شده است با رایزنی هایی که با برخی کارخانجات صورت گرفته ساعات تعطیلی شان را تغییر دهند تا هم از تسهیلات ویژه برخوردار باشند و هم مدیریت مصرف انرژی عملیاتی شود.

در روزهای اخیر به دلایل مختلف برق برخی از مناطق تبریز با نوسان مواجه بوده که به گفته مدیر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق تبریز همگی آنها در اسرع وقت رسیدگی و برطرف شده اند.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵