افزایش ۳۵۰ هزار متر مربعی سرانه ورزشی تبریز توسط شهرداری
افزایش ۳۵۰ هزار متر مربعی سرانه ورزشی تبریز توسط شهرداری

مهرتبریز: شهردار تبریز سهم شهرداری تبریز در افزایش سرانه ورزشی این کلانشهر را قابل توجه دانست و ورود شهرداری به مقوله توسعه فضاهای ورزشی شهر را در راستای بهبود شاخص های سلامت شهروندان دانست.

به گزارش مهرتبریز، دکتر صادق نجفی در مراسم بهره برداری از مجموعه ورزشی پاس و کرکج اظهار داشت: شهرداری تبریز در سالهای اخیر توانسته است به تنهایی با افزایش ۳۵۰ هزار متر مربعی سرانه ورزشی شهر سهم قابل توجهی در افزایش فضاهای ورزشی شهر داشته باشد.

دکتر نجفی با اشاره به ضرورت توسعه اماکن ورزشی در مناطق کم برخوردار شهر افزود: با توجه به ضرورت توسعه مکان های ورزشی و همچنین مشکلاتی که در خصوص اوقات فراغت در این منطقه وجود دارد شهرداری منطقه ۵ مجموعه خوب ورزشی را در منطقه کرکج ایجاد کرده است .

وی افزود: در این مجموعه ورزشی زمین های والیبال، بسکتبال و همچنین زمین چمن فوتبال احداث شده است و از امروز تقدیم شهروندان ساکن در این منطقه از تبریز خواهد شد.

دکتر نجفی گفت: شهرداری بالای یک میلیاردتومان در این مجموعه هزینه کرده است و جای تشکر از معاونت عمرانی و همچنین شهرداری منطقه ۵ و همچنین اهالی منطقه که همکاری کردند تا این مجموعه زیبا به بهره برداری برسد.

شهردار تبریز همچنین در مراسم بهره برداری از زمین چمن مصنوعی پاس اظهار داشت: میدان قدیمی پاس تبریز با سابقه ۵۰ ساله در این سالها بازیکنان بزرگی را به عرصه فوتبال باشگاهی و ملی کشور معرفی کرده است با این حال تبدیل این زمین به چمن در سالیان گذشته انتظار بجایی بود که ورزشکاران این ورزشگاه داشتند و خوشبختانه معاونت فنی شهرداری تبریز و مجموعه شهرداری منطقه ۱۰ این مهم را به سرانجام رساندند.

شهردار تبریز در پایان سخنانش با تاکید بر اینکه به دلیل اهمیت بالای ورزش در سلامت شهروندان، شهرداری به صورت عملی وارد این عرصه شده است گفت:فلسفه ورود شهرداری تبریز در راستای رفع معضل وجود فقر حرکتی گسترده در بین شهروندان، رفع معضلات اجتماعی، غنی سازی اوقات فراغت شهروندان و در کل حرکت به سمت ارتقای استاندارد های سلامت شهروندان و جامعه می باشد

گفتنی است بهره برداری از مجموعه ورزشی کرکج واقع در شهرداری منطقه ۵ تبریز آغاز شد برای آماده سازی و احداث این مجموعه ورزشی توسط شهرداری منطقه ۵ تبریز ۱۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

همچنین با حضور دکتر صادق نجفی شهردار، فریدون بابایی اقدم عضو شورای شهر و تنی چند از مسئولان ورزشی به همراه جمعی از ورزشکاران میدان قدیمی پاس، پروژه بهسازی و ساماندهی میدان پاس با صرف هزینه ای بالغ بر ۱۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال افتتاح شد.