الحاق پهپاد‌های کرار به پدافندهوایی شمال غرب ارتش
الحاق پهپاد‌های کرار به پدافندهوایی شمال غرب ارتش
مهر تبریز: فرمانده منطقه پدافند هوایی شمال غرب کشور گفت: پهپاد‌های کرار مجهز به موشک هوا به هوای مجید به سازمان رزم منطقه پدافند هوایی شمال غرب ارتش ملحق شد.

به گزارش مهر تبریز، سرتپ دوم ستاد عظیمی در حاشیه آیین الحاق پهپاد‌های کرار به منطقه پدافند هوایی شمال غرب ارتش به ویژگی‌های این پهپاد اشاره کرد و گفت: پهپاد کرار رهگیری مسلح به موشک مجید تحت عنوان طرح رسول حاصل همکاری و هم‌افزایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروی‌های مسلح و نیروی پدافند هوایی ارتش است که می‌تواند با هزینه بسیار کمتر از هواپیما‌های با سرنشین شکاری عملیات رهگیری و انهدام هواگرد‌های متخاصم را به انجام رساند.

سرتپ دوم ستاد عظیمی افزود: موشک پدافندی مجید که برای هدف قرار دادن اهداف در طرح رسول استفاده شده است به دو صورت حرارتی و تصویری هدف را ردگیری و دنبال می‌کند و یک دستاورد کاملا بومی است پهپاد کرار مسلح به موشک مجید در رزمایش پهپادی ارتش در مهرماه امسال با موفقیت هدف واگذاری را منهدم کرد.

وی افزایش عمق دفاعی، ارتقای ظرفیت پدافند تاکتیکی، انعطاف تغییر فضای درگیری پدافند از سکوی زمینی به سکوی هوایی، صرفه‌جویی در اقتصاد دفاعی و افزایش قابلیت تحرک و جا به جایی را از مولفه‌های توان رزم پدافندی عنوان کرد.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵