امضاتفاهم نامه همکاری بین دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی و شرکت شهرک های صنعتی
امضاتفاهم نامه همکاری بین دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی و شرکت شهرک های صنعتی
مهرتبریز-همزمان با ۲۸ دی ماه نشست خبری دکتر قالیچی، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی و مسئولان برگزاری رویداد شتاب نخودچی در سالن جلسات واحد استانی برگزار گردید.
مهرتبریز-همزمان با ۲۸ دی ماه نشست خبری دکتر قالیچی، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی و مسئولان برگزاری رویداد شتاب نخودچی در سالن جلسات واحد استانی برگزار گردید.

به گزارش خبرنگار ما این نشست ؛ با حضور دکتر فرزان قالیچی، رئیس واحد استانی آذربایجان شرقی؛ دکتر یوزباشی، معاون علمی واحد استانی؛ مهندس نیرومند، مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان؛  اعضای هیات مدیره تعاونی نخودچی ممقان و اعضای اتحادیه نخودپزان برگزار شد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان شرقی در ابتدای این نشست خبری از برگزاری رویداد شتاب (استارت آپی) نخودچی در شانزدهم بهمن ماه خبر داد و گفت: ثبت نام این رویداد از ۳۰ آذر ماه سال جاری آغاز شده و تا آخر دی ماه ادامه دارد.

 قالیچی با اشاره به محورهای این رویداد اظهار کرد: استانداردسازی خصوصیات فیزیکی و شیمیایی ماده اولیه نخودچی، افزایش ضریب مکانیزاسیون نخودچی ممقان، ارگونومی، ایمنی و بهداشت محیط کار، بهره‌وری در انرژی (آب، برق و گاز)، تنوع محصول و بسته بندی و دیجیتال مارکتینگ، برندسازی و توسعه صادرات، محورهای این رویداد را تشکیل می‌دهند.

وی یادآور شد: علاقه‌مندان می‌توانند جهت ثبت نام و ارسال ایده به آدرس اینترنتی   uastartup.uast.ac.ir  مراجعه کنند.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های شهر ممقان به عنوان شهر نخودچی بیان کرد: نرخ بیکاری در این شهر منفی بوده و علاوه بر ایجاد اشتغال برای افراد بومی، برای افراد غیر بومی هم ایجاد اشتغال شده است.

وی با بیان اینکه کشور ما دارای منابع بسیاری است، گفت: کم‌تر کشوری در دنیا است که شرایط جغرافیایی و اقلیمی کشور ما را دارا باشد، اما عدم سرمایه گذاری سبب شده است تا آن گونه که باید نتوانیم از این منابع استفاده کنیم، امروز زمان خام فروشی به پایان رسیده است.

قالیچی با بیان اینکه دانشگاه جامع علمی کاربردی در طول سال‌های گذشته، روند رو به رشدی را در تمامی زمینه‌ها اعم از مسائل آموزشی، پژوهشی و فرهنگی طی کرده است، اظهار کرد: تربیت نیروهای توانمند و ماهر برای تحقق اقتصاد مقاومتی یکی از مسئولیت‌هایی است که  می‌تواند بر عهده مراکز علمی باشد، خوشبختانه با رویکرد مثبتی که مدیریت دانشگاه‌های جامع علمی کاربردی کشور دارند، اقدامات خوبی در استان ما هم انجام شده است و رتبه خوبی بین دانشگاه‌های کشور داریم.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه پژوهش در دانشگاه جامع علمی کاربردی، صرفا جنبه نظری نداشته و وارد فاز عملیاتی نیز شده است، اظهار کرد: هدفمان مطرح کردن پروژه‌های کاربردی است و شاید در این دانشگاه شاید به اندازه کل دانشگاه‌های استان، رویداد ایده تاپ و استارتاپ برگزار شده است.
دکترقالیچی متذکر شد: برگزاری استارتاپ کافی نبوده و این رویدادها هنگامی نتیجه می‌دهند که منجر به عقد قرارداد شوند
همچنین در پایان این نشست تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی و شرکت شهرک های صنعتی استان منعقد گردید.


نظر شما :