انتخاب شهردار تبریز به عنوان «عضو هیئت رییسه سازمان شهرهای متحد و حکومت‌های محلی منطقه غرب آسیا و خاورمیانه (UCLG MEWA)»

مهر تبریز: با برگزاری کنگره سازمان شهرهای متحد و حکومت‌های محلی منطقه غرب آسیا و خاورمیانه (UCLG MEWA)، دکتر نجفی به عنوان عضو هیئت رییسه این سازمان انتخاب شد.

به گزارش مهر تبریز، انتخابات هیات رییسه سازمان شهرهای متحد و حکومت‌های محلی منطقه غرب آسیا و خاورمیانه ( UCLG MEWA)، در قاضی‌ان‌تب ترکیه برگزار شد که طی آن شهردار تبریز به عنوان یکی از پنج عضو هیئت رییسه این سازمان بین المللی، انتخاب شد.

شهردار تبریز به همراه چهار عضو دیگر از کشورهای فلسطین، لبنان، اردن و ترکیه، وظیفه پیگیری سیاست‌های این سازمان را در اعتلای نقش تاریخی و فرهنگی شهرها و متحدسازی رویکردهای کلان شهری در منطقه غرب آسیا و خاورمیانه بر عهده خواهد داشت.

همچنین در این اجلاس، کلان‌شهر تبریز به عضویت هیات مدیره شورای جهانی شهرهای متحد و حکومت‌های محلی (UCLG) انتخاب شد.

گفتنی است سازمان شهرهای متحد و حکومت‌های محلی (UCLG) گسترده‌ترین تشکّل در حوزه حکمرانی و مدیریت شهری در جهان است که از آن به عنوان «مجمع شهرداران و مقامات شهری جهان» مورد تایید سازمان ملل متحد نیز یاد می شود. بیش از ۳ هزار شهر از سراسر جهان در این مجمع عضویت دارند.

 با انتخاباتی که روز گذشته در قاضی‌ان‌تب ترکیه برگزار شد، شهردار تبریز، به عنوان یکی از اعضای هیئت رییسه این سازمان در منطقه غرب آسیا و خاورمیانه (UCLG MEWA) انتخاب شده است.
پیش از این دکتر محمد باقر قالیباف، شهردار تهران، در این مجموعه بین‌المللی، حضور داشته است.

شهردار تبریز پیش از این به عنوان مدیر اطلس‌ شهرهای‌ اسلامی انتخاب و در مقر اصلی سازمان ملل متحد معرفی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *