انتقاد رئیس دادگستری سراب از کمبود علایم راهنمایی و رانندگی

مهرتبریز-رئیس دادگستری سراب با انتقاد از کمبود علایم راهنمایی و رانندگی در محور‌های اصلی و فرعی این شهرستان گفت: عدم توجه و نظارت مسئولین مربوطه موجب افزایش حوادث رانندگی شده است.

به گزارش خبرنگار ما از تبریز؛استادی در جلسه کارگروه پیشگیری از وقوع جرم سراب گفت: احداث پارکینگ، دوربرگردان و گاردریل میانی در قطعه سوم بزرگراه سراب – بستان آباد و اصلاح تیر‌های وسط معابر، احداث سرعت گیر در برخی تقاطع ها، آشکارسازی تابلوها، خط کشی و احداث شانه خاکی در جاده‌های روستایی از جمله مواردی است که در فصل حضور مسافر و گردشگر باید انجام شود.

وی با اشاره به فرارسیدن ایام تعطیلات عید نوروز و امکان بروز سو استفاده برخی از افراد برای تصرف زمین‌های دولتی، منابع طبیعی، تغییر کاربری و تصرفات غیرمجاز گفت: بدون هیچ گونه ملاحظه‌ای با ساخت و ساز غیرمجاز اشخاص حقوقی و حقیقی در شهر برخورد می‌شود.

استادی افزود: دستگاه‌های اجرایی و نظارتی باید در این ایام با تشکیل گشت‌های ویژه از وقوع و بروز تخلفات ملکی و ساختمانی جلوگیری کنند.

رئیس دادگستری سراب، با اشاره به نقش مهم و کلیدی ثبت اسناد و املاک در رابطه با کاهش جرم و اختلافات گفت: ۹۸ درصد از اراضی منابع طبیعی در این شهرستان سنددار شدند و برای مابقی اراضی نیز تا سه ماه سال آینده سند صادر خواهد شد.

فرماندار سراب با اشاره به فرا رسیدن ایام تعطیلات عید نوروز و افزایش جمعیت در مناطق روستایی خواستار توزیع عادلانه آرد تخصیصی شد و گفت: با توجه به اینکه این شهرستان در محور مواصلاتی استان‌های شمالی کشور قرار گرفته است در این ایام شاهد تردد روزانه بیش از ۸ هزار خودرو هستیم که کارشناسان جهاد کشاورزی باید برای تامین نان مسافرین نیز تدابیر لازم را انجام دهند.

جهانی با اشاره به تقارن ماه مبارک رمضان و عید نوروز بر ضرورت رعایت حرمت و شان ماه میهمانی خدا در اماکن عمومی تاکید کرد و خواستار برخورد جدی مراجع انتظامی و قضایی با حرمت شکنان شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *