انتقال بیش از ۸۰۰۰ زائر با اتوبوس‌های شهرداری تبریز/ ارائه خدماتی فراتر از محدوده موکب
انتقال بیش از ۸۰۰۰ زائر با اتوبوس‌های شهرداری تبریز/ ارائه خدماتی فراتر از محدوده موکب
مهرتبریز-خدمات انتقال بیش از ۸۰۰۰ زائر در مراسم اربعین حسینی امسال با بهره‌گیری از تمامی ظرفیت و امکانات پیشتیبانی "ناوگان اربعین"شهرداری تبریز به مرزهای مهران و تمرچین و بالعکس وهمچنین جابجایی حدود ۳۰۰ هزار زائر از پایانه برکت تا مرز مهران اجرایی شد.

مهرتبریز-خدمات انتقال بیش از ۸۰۰۰ زائر در مراسم اربعین حسینی امسال با بهره‌گیری از تمامی ظرفیت و امکانات پیشتیبانی “ناوگان اربعین”شهرداری تبریز به مرزهای مهران و تمرچین و بالعکس وهمچنین جابجایی حدود ۳۰۰ هزار زائر از پایانه برکت تا مرز مهران اجرایی شد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ انتقال بیش از ۸۰۰۰ زائر در مراسم اربعین حسینی امسال با بهره گیری از تمامی ظرفیت و امکانات پیشتیبانی ناوگان اربعین در مرزهای مهران و تمرچین و بالعکس و علاوه بر آن در شهر مهران نیز خدمات اتوبوسرانی تبریز از پایانه برکت تا مرز مهران با جابجایی حدود ۳۰۰ هزار زائر انجام شد.

«سایت طریق» از نخستین روز آغاز به کار خود مورد استقبال پرشور شهروندان برای اعزام به مرز تمرچین قرار گرفت و بر همین اساس از پنجم شهریور ماه سال جاری با پشتیبانی شرکت واحد اتوبوس‌رانی تبریز، خدمات انتقال زائرین به طور روزانه تا ظرفیت ۳۰ اتوبوس اجرایی شد.

امسال شهرداری تبریز رویکرد ویژه ای برای ارائه خدمات مختلفی چون تنظیف، پشتیبانی، تدارکات، پزشکی، آشپزی، فنی، تاسیسات و فرهنگی داشت که با انجام هماهنگی های لازم با ستاد مرکزی اربعین و همچنین در نظر گرفتن مناسبات خواهر خواندگی تبریز با شهر کربلای معلی، این امر محقق شد.

نظافت، رفت و روب و جمع آوری زباله در شارع العباس منتهی به حرم حضرت ابوالفضل، به مدت ۱۲ روز و با فعالیت سه شیفته در دستور کار بخش خدمات شهری موکب جنت الحسین شهرداری تبریز قرار گرفته بود و ۵٠ نیروی پاکبان شهرداری تبریز، با عشق و ارادت خاصی مشغول پاکسازی مسیر زائران بودند.

روزانه بیش از ۲ هزار قرص نان در انواع مختلف بربری و لواش، طبخ و در اختیار میهمانان و عزاداران قرار گرفت.

امسال بیش از ۷۰ موکب از تبریز و شهر های اطراف به خیل خادمان اربعینی پیوستند و در این میان موکب جنت الحسین شهرداری تبریز یکی از این موکب ها بود که کمر همت خدمتگزاری برای عاشقان اباعبدالحسین(ع) بست.

توزیع انبوه و هدفمند کیسه‌های زباله توسط موکب جنت‌الحسین شهرداری تبریز در شارع عباس ابعاد تازه ای از خدمتگزاری به زائران سرور و سالار شهیدان بود، طرح خدماتی ای که توانست حلقه هم افزایی خادمان دیگر موکب های مستقر در مسیر راهپیمایی بزرگ اربعین را تقویت کند.

غذا به نذر حسین/ارائه خدمات شبانه‌روزی درمانگاه سیار موکب جنت الحسین

تهیه، طبخ و توزیع سه وعده غذا با حضور آشپزهای تبریزی، در موکب جنت الحسین شهرداری تبریز، استقرار اکیپ پزشکی و پرستاری در کنار زائران اربعین در موکب جنت‌الحسین شهرداری تبریز از دیگر خدمات شهرداری تبریز در مراسم اربعین حسینی امسال بود.

همچنین اداره کل سلامت شهرداری همانند سال های گذشته نیز حضور چشمگیری در راهپیمایی اربعین داشت و سعی کرد با ارائه خدمات مختلف بعنوان یاری دهنده مرهمی بر آلام زائران اربعین اباعبدالله الحسین علیه السلام بگذارد.

بخش درمانی موکب جنت الحسین شهرداری تبریز امسال با اعزام یک اتوبوس شامل تجهیزات بیمارستانی و کادر مجرب بعنوان درمانگاه سیار در موکب جنت الحسین شهرداری ایفای وظیفه کرد.

تجهیزات بهداشتی و دارویی در حد نیاز به کربلا انتقال یافته بود و پرسنل تخصصی حوزه درمان نیز در کنار دیگر متولیان نظام سلامت به طور شبانه روزی برای زائران خدمت رسانی می‌کردند.

تامین ناوگان مراسم جاماندگان اربعین تا برپایی موکب و ایستگاه های صلواتی توسط شهرداری تبریز

مراسم جاماندگان اربعین در روز چهارشنبه ۱۵شهریور ماه، همزمان با اربعین شهادت سید و سالار شهیدان حضرت سیدالشهداء(ع) برگزار شد.

همچنین مراسم جاماندگان اربعین حسینی تبریز به یاد ۱۰ هزار شهید آذربایجانشرقی روز چهارشنبه ۱۵ شهریور ماه از ساعت ۱۲:۳۰ از مصلی اعظم حضرت امام خمینی(ره) تبریز شروع و تا گلزار شهدای وادی رحمت به پشتیبانی ناوگان اتوبوسرانی شهرداری تبریز برگزار شد.

این مراسم با برپایی ۳ موکب به دلدادگان حسینی در دو مسیر الهیه و روی پل شهیدان پاشایی(مشارکتی با ناحیه سپاه امامت) توسط شهرداری منطقه ۷ تبریز ادامه پیدا کرد و مبادی تجمع عزاداران در باغ فجر(هیئت علمدار کربلا تبریز)، نصف راه (میدان جهاد-شهدای نفت تبریز)، چهار راه دامپزشکی، مسجد امام خمینی (ره) خطیب، مسجد امام موسی بن جعفر (ع) جلالیه، میدان امام حسین و بزرگراه شهید کسایی روی پل شهیدان پاشایی، گروه جهادی شهید فخیمی (ناحیه امامت) و علاوه بر آن در محل الهیه لاله، اجتماع بزرگ لشکر اربعینیان شکل گرفت.

برپایی ایستگاه صلواتی در شهرک خاوران توسط شهرداری منطقه ۹، برپایی ایستگاه صلواتی در مصلی حضرت امام خمینی (ره) و نکوداشت یک هزار شهید منطقه شمال غرب تبریز در خیابان کشاورز توسط شهرداری منطقه ۱۰ تبریز، برپایی سه موکب در طول مسیر پیاده روی و عزاداری جاماندگان اربعین حسینی توسط شهرداری منطقه ۷، برگزاری مراسم جاماندگان اربعین حسینی در میدان جهاد توسط شهرداری منطقه ۴ تبریز، برپایی موکب اربعین حسینی و اجرای ویژه برنامه حرم تا حرم توسط سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز، برپایی ایستگاه صلواتی در مسیر راهپیمایی جاماندگان اربعین حسینی در وادی رحمت توسط شهرداری منطقه ۱، برپایی ایستگاه صلواتی در میدان راه آهن تبریز توسط شهرداری منطقه ۶ از دیگر اقدامات شهرداری تبریز دراین روز بزرگ بود.

همچنین متروی تبریز در روز چهارشنبه ۱۵ شهریورماه، مصادف با اربعین حسینی برای تسهیل در تردد شهروندان گرامی، از ساعت ۱۰:۰۰ صبح تا ۱۴:۰۰ ظهر در مسیر خط یک (حد فاصل ایستگاه ائل گؤلی تا ایستگاه نور واقع در آخر لاله) به مدت ۴ ساعت خدمات رسانی کرد.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵