انصراف ۱۵ کاندیدای حوزه انتخابیه مراغه و عجب شیر
انصراف ۱۵ کاندیدای حوزه انتخابیه مراغه و عجب شیر
مهرتبریز-فرماندار شهرستان مراغه گفت: ۱۵ کاندیدای حوزه انتخابیه مراغه و عجب شیر از ادامه رقابت با سایر نامزد‌ها انصراف دادند.

مهرتبریز-فرماندار شهرستان مراغه گفت: ۱۵ کاندیدای حوزه انتخابیه مراغه و عجب شیر از ادامه رقابت با سایر نامزد‌ها انصراف دادند.

به گزارش خبرگزاری آریا در آذربایجان شرقی؛ مینویی گفت: با انصراف ۱۵ کاندیدای حوزه انتخابیه مراغه و عجب شیر تعداد داوطلبان دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در این حوزه انتخابیه به ۳۰ نفر کاهش یافت.

وی ادامه داد: براساس قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی داوطلبان حداکثر تا ۷۲ ساعت مانده به آغاز رای گیری می‌توانند انصراف خود را به ستاد انتخابات مرکز حوزه انتخابیه ارائه نمایند.

فرماندار شهرستان مراغه گفت: در این شهرستان از ۲۸۰ هزار نفر جمعیت ۲۰۲ هزار نفر واجد شرایط شرکت در انتخابات هستند.

وی افزود: برای شهرستان مراغه ۱۸۵ صندوق پیش بینی شده و ۳ هزار نفر نیز در امر برگزاری انتخابات مشارکت خواهد داشت.

مینویی با بیان اینکه تاکنون مجوزی برای برگزاری مناظرات انتخاباتی در اماکن عمومی صادر نشده است اضافه کرد: در این راستا برگزاری مناظرات انتخاباتی صرفا با درخواست کتبی کاندیدا‌های علاقمند به حضور در مناظره‌ها و نیز با اخذ مجوز‌های قانونی از ستاد انتخابات در مراکز علمی و دانشگاهی و با هدف نقد و بررسی عملکرد و برنامه‌های کاندیدا‌ها امکان پذیر خواهد بود.

وی افزود: لذا هرگونه انتشار اخبار مبنی بر برگزاری مناظره‌های انتخاباتی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی بدون اخذ مجوز قانونی فاقد اعتبار و وجاهت قانونی بوده و با متخلفان براساس مقررات و ضوابط ابلاغی برخورد خواهد شد.

مینویی اضافه کرد: براین اساس به کاندیدا‌ها توصیه می‌شود در راستای ایجاد فضای سالم رقابتی و افزایش شور و نشاط انتخاباتی با هماهنگی ستاد انتخابات شهرستان اقدام به دریافت مجوز‌های لازم برای برگزاری هرگونه همایش یا گردهمایی تبلیغاتی نمایند.

فرماندار افزود: برگزاری هرگونه کارناوال‌های تبلیغاتی ممنوع بوده و براساس مصوبه شورای تامین با تخلف در این زمینه برخورد خواهد شد و متخلفان به مراجع قانونی معرفی خواهند شد.