انقلاب اسلامی تعریف جدید و کاملی از زن به ارمغان آورد
انقلاب اسلامی تعریف جدید و کاملی از زن به ارمغان آورد

مهرتبریز- قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی کشور گفت: انقلاب اسلامی تعریف جدید و کاملی از زن به ارمغان آورد و غل و زنجیر آزادی بی حد و حصر و نگاه مادی به زن را از بین برد. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی، حجت‌الاسلام و المسلمین روح‌الله حریزاوی ظهر امروز پنج […]

مهرتبریز- قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی کشور گفت: انقلاب اسلامی تعریف جدید و کاملی از زن به ارمغان آورد و غل و زنجیر آزادی بی حد و حصر و نگاه مادی به زن را از بین برد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی، حجت‌الاسلام و المسلمین روح‌الله حریزاوی ظهر امروز پنج شنبه در ارتباط تصویری با سومین همایش از سلسله نشست‌های الگوی سوم زن در تبریز، گفت: آنچه که انقلاب اسلامی به ارمغان آورد رهایی زن از اسارت‌هایی بود که شرق و غرب برای زن به وجود آورده بودند.

قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی کشور ادامه داد: انقلاب اسلامی خانه داری را تکریم کرد اما آن را به معنای خانه نشینی تعبیر نکرد. انقلاب اسلامی الگوی سومی را به وجود آورد که از دیدگاه مقام معظم رهبری، ولایت اجتماعی زن است.

وی افزود: ولایت اجتماعی زن به این معناست که زن در تمام مراتب علمی، معنوی، هویتی و بینشی حضور مؤثر در جامعه داشته باشد.

حجت الاسلام و المسلمین حریزاوی بیان کرد: اگر زن در حوزه هنر حضور پیدا نکند حتماً جامعه از هنر بی بهره می‌ماند، حتماً برای تدریس در مدارس و مهدکودک‌ها خانم‌ها ارزش بیشتری دارند و حتماً پزشک، فعال رسانه‌ای و سیاسی زن باید در جامعه حضور داشته باشد، منتهی نباید این حضور منافاتی با نقش فطری زن داشته باشد.

قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه ولایت اجتماعی را نباید دست کم گرفت، گفت: نقش آفرینی در موضوع زن و خانواده نیازمند توجه به مقام زن است.