اهداف اصلی ما بهبود وضعیت سلامت، درمان و معیشت مددجویان است
اهداف اصلی ما بهبود وضعیت سلامت، درمان و معیشت مددجویان است

مهرتبریز-مدیر بنیاد نیکوکاری دست های مهربان شعبه آذربایجان شرقی گفت؛ یکی از اهداف و آرمان‌های مهم بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان تلاش برای بهبود وضعیت سلامت،درمان  و معیشت مددجویان خود بوده است. به گزارش خبرنگار ما از تبریز؛ بهزاد کریم پور در نشست خبری با اصحاب رسانه به تبیین فعالیت‌های بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان پرداخت و […]

مهرتبریز-مدیر بنیاد نیکوکاری دست های مهربان شعبه آذربایجان شرقی گفت؛ یکی از اهداف و آرمان‌های مهم بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان تلاش برای بهبود وضعیت سلامت،درمان  و معیشت مددجویان خود بوده است.

به گزارش خبرنگار ما از تبریز؛ بهزاد کریم پور در نشست خبری با اصحاب رسانه به تبیین فعالیت‌های بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان پرداخت و از حمایت کودکان و زنان بی سرپرست از اصلی ترین اهداف و فعالیت های این بنیاد کرد.
وی تصریح کرد: هم اینک بیش از ۱۶ سال از تاسیس بنیاد دست های مهربان می گذرد، و این بنیاد توانسته است با ۲۰ شعبه فعال درسطح کشور حامی زنان سرپرست خانواده و کودکان بد سرپرست یا بی سرپرست چتر حمایت خود را برای آنان باز کند.
وی با بیان اینکه ۱۵ هزار خانواده در سراسر کشور ازحمایت های بنیاد نیکوکاری دست های مهربان درسراسر کشور بهره‌مند می‌شوند، گفت:ازاین میان،۵۰۰ خانوار از تبریز زیرپوشش خدمات بنیاد قرار دارند.

مدیر بنیاد نیکوکاری دست های مهربان شعبه آذربایجان شرقی با اشاره به برخی حمایت هایی که از سوی این بنیاد خیریه صورت می گیرد،گفت: اهدای سبد کالا و پرداخت هزینه ریالی به صورت مستمر در هر ماه از جمله حمایت هایی است که از این خانواده ها صورت می گیرد.

وی به تفاوت عملکرد بنیاد دست های مهربان با دیگرسمن های همسو اشاره کرد و افزود: اصلی ترین ویژگی های این مجموعه، توانمندسازی زنان سرپرست خانواراست که در هراستان به نسبت رایج ترین صنایع دستی که وجود دارد آموزش های متفاوتی به آنان داده می شود که درشعبه تبریز آموزش صنایع دستی؛و … برای توانمند سازی این خانواده ها در دستور کار قرار گرفته است.

کریم پورخاطر نشان شد: بنیاد دست های مهربان خوشبختانه دربحث مدرسه سازی نیز پیشگام گردیده و در آذربایجانشرقی بزرگترین هنرستان کشاورزی را درشهرستان مراغه و مدارس چند کلاسه درمناطق محروم شهرستان مراغه احداث کرده است است و  اقدامات لازم برای ساخت مدرسه معلولین همراه با درمانگاه ویژه کودکان کم توان جسمی در تبریز را نیز در برنامه های خود دارد.
مدیرشعبه بنیاد خیریه دست‌های مهربان تبریز به کمپین های بلایای طبیعی و حوادث غیر مترقبه از جمله سیل و زلزله اشاره کرد و افزود؛ دراین اتفاقات تلخ نیز این مجموعه با کمک های مختلف ازجمله  تامین کانکس، البسه و مواد غذایی اقداماتی داشته و در زلزله خوی نیز با اعلام فراخوان با مرجعیت شعبه تبریز دو کمپین بزرگ شامل مواد غذایی، پوشاک، چادر و ۶ باب کانکس ده متری با اولویت خانواده های دارای بیماری و یا معلول به یاری آسیب دیدگان زلزله شتافت.

کریم پور افزود: هزینه ‌های مواد اولیه، تعیین دستمزد و فروش محصولات تولید شده برای حمایت از این خانواده ها توسط بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان تأمین می‌شود و خانواده هایی که توانمند می شونددر صورت داشتن رضایت از چرخه بنیاد خیریه خارج شده و خانواده های دیگری جایگزین می شوند.

وی همچنین به فعالیت درمانگاهی در شعبه تبریز افزود:در این درمانگاه خدمات روان‌پزشکی و دندانپزشکی و غیره به‌صورت رایگان به خانواده های زیر پوشش ارائه می ‌شود.
مدیر بنیاد نیکوکاری دست های مهربان شعبه آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به میزان هزینه کردها گفت: هزینه کرد شعبه آذربایجان شرقی در ۱۱ ماهه سال جاری افزون بر۱۰ میلیارد تومان بوده است.
همچنین قابل ذکر است: این بنیاد در سال ۹۶ و ۹۹ به عنوان برند برتر کشور درحوزه نیکوکاری سطح کشور را از آن خود کرده است .