اوضاع سوریه رو به بهبود است
اوضاع سوریه رو به بهبود است

به گزارش مهر تبریز ، آیت‌الله محسن مجتهد شبستری در خطبه‌های نماز جمعه تبریز با اشاره به سفر سه روزه خود به کشورهای سوریه و لبنان و دیدارش با سید حسن نصرالله و فرماندهان نظامی ارتش سوریه افزود: بر اساس گزارش‌های موجود ارتش سوریه و سپاه قدس ایران بیشتر نواحی شهرنشین سوریه را که داعش بر […]

به گزارش مهر تبریز ، آیت‌الله محسن مجتهد شبستری در خطبه‌های نماز جمعه تبریز با اشاره به سفر سه روزه خود به کشورهای سوریه و لبنان و دیدارش با سید حسن نصرالله و فرماندهان نظامی ارتش سوریه افزود: بر اساس گزارش‌های موجود ارتش سوریه و سپاه قدس ایران بیشتر نواحی شهرنشین سوریه را که داعش بر آن ها تسلط پیدا کرده بود را از چنگال آنان خارج کرده است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر اغلب نیروهای تروریستی و به ویژه داعش در کوه‌ها و بیابان‌ها مستقرند، گفت: نیروهای مقاومت قول داده‌اند که تمامی مناطق سوریه را از وجود و حضور گروهک‌های تروریستی پاکسازی کنند.
امام‌ جمعه تبریز با اشاره به سرقت دو میلیارد دلاری آمریکا از جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: ما نمازگزاران تبریزی از دولت می‌خواهیم که قبل از بازپس گیری اموال و دارایی‌های مسروقه ایران اسلامی از دولت آمریکا، هیچ معامله‌ای با آن‌ها در مورد فروش آب سنگین نداشته باشد.
آیت‌الله مجتهد شبستری گفت: جوانان باید حضرت علی اکبر(ع) را به عنوان الگوی خود انتخاب کرده و برای حفظ هویت دینی و ایرانی خود به جد تلاش کنند.
وی با تاکید بر لزوم حمایت از جوانان گفت: عده‌ای با گذاشتن اسم تندرو به جوانان مومن و متعهد می‌خواهند آن ها را از بدنه جامعه طرد کنند اما نمی‌دانند امثال همین جوانان هستند که در زمان تهدیدات مختلف از جمله تهدیدات نظامی در میدان‌های مبارزه حضور پیدا کرده و جان خویش را فدا می‌کنند.
وی با اشاره به طرح امنیت اخلاقی، از نیروی انتظامی خواست که با توجه به نزدیکی فصل تابستان و امکان افزایش بی‌حجابی در جامعه این طرح را بدون توجه به جوسازی‌های رسانه ای اجرا کند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با اشاره به نقش جوانان در توسعه فرهنگی و اقتصادی بر حفظ هویت دینی از طریق حضور در مساجد و محافل قرآنی تاکید کرد.
آیت‌الله محسن مجتهد شبستری اظهار داشت: آموزش و پرورش وظیفه دارد تا روحیه دینی جوانان را تقویت و جوانانی مدیر و با روحیه دینی و اسلامی تحویل جامعه اسلامی دهد.
امام جمعه تبریز، با اشاره به نقش فضای مجازی در ترویج انحرافات، تاکید کرد: باید این فضاها مدیریت و از ایجاد انحرافات مختلف در جامعه جلوگیری شود.
عضو مجلس خبرگان رهبری، با توجه به سالروز صدور فرمان تاریخی میرازی شیرازی در مورد منع مصرف تنباکو، اظهارکرد: روحانیت همواره در استقلال کشور نقش مهمی دارد.
امام جمعه تبریز در ادامه، با اشاره به اینکه اگر در دوران جاهلیت، دختران را زنده به گور می‌کردند، امروز میلیون‌ها سقط جنین در قرن بیست و یکم اتفاق می‌افتد، اظهارکرد: اغلب این نوع جنایات در غرب و به ویژه در آمریکا رخ می‌دهد و این، سوغات تمدن غرب به سایر نقاط جهان است.
آیت‌الله مجتهد شبستری، با بیان اینکه جاهلیت مدرن در غرب حاکم است، خاطر نشان کرد: اگرچه غرب در برخی جهات صنعتی و تکنیکی پیشرفت کرده ولی در زمینه فرهنگ و اخلاق دچار انحطاطی است که قابل مقایسه با جاهلیت عرب قبل از اسلام نیست.
آذربایجان شرقی با سه میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت دارای ۲۱ شهرستان است. اغلب شهرستان های این استان به غیر از شهرستان خداآفرین امام جمعه مستقر در شهرستان دارند.(ایرنا)

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵