اولین پژوهش سرای دانش آموزی روستایی کشور راه اندازی شد
اولین پژوهش سرای دانش آموزی روستایی کشور راه اندازی شد

مهر تبریز: مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی گفت: اولین پژوهش سرای دانش آموزی روستایی کشور در آذربایجان شرقی راه اندازی شد.

به گزارش مهر تبریز، جعفر پاشایی که در نشست بررسی مسائل و مشکلات آموزش و پرورش شهرستان بناب شرکت کرده بود، با اعلام مطلب فوق افزود: تا اذرماه سال ۹۲ تنها در ۱۸ ناحیه پژوهش سرای دانش آموزی داشتیم ولی ظرف دو سال و نیم گذشته توانستیم تعداد آنها را در سطح استان به ۴۰ پژوهش سرا افزایش دهیم.

وی تصریح کرد: اولین پژوهش سرای روستایی در کشور نیز در یکی از روستاهای این استان راه اندازی شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: تا سال ۹۴ یکصد و دو پژوهش سرا در سطح کشور راه اندازی شده است که ۴۵ درصد پژوهش سراهای ایجاد شده در کشور در استان آذربایجان شرقی راه اندازی شده است.

پاشایی سپس با اشاره به برگزاری موفق جشنواره های خیرین مدرسه ساز در آذربایجان شرقی گفت: تا سال ۹۲ تنها چهار جشنواره خیرین مدرسه ساز در استان تشکیل شده بود که صرفاً در اردیبهشت ماه امسال ۲۰ جشنواره خیرین مدرسه ساز در استان آذربایجان شرقی تشکیل و طی این ۲۰ جشنواره ۷۵ میلیارد تومان در قالب خیرین به احداث مدارس در استان کمک شد.

وی همچنین از تجهیز یک هزار و ۲۰۰ مدرسه روستایی استان به امکانات ورزشی خبرداد  افزود: مجمع خیری باوان مدرسه ساز در شهرستان بناب جزو مجمع خیرین نمونه در استان است و سعی خواهیم کرد مجمع خیرین بانوان مدرسه ساز بناب را تقویت کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی با اذعان به اینکه از مهرماه امسال ۷۵۰ نفر نیروی فرهنگی جدید در نواحی و مناطق آموزش و پرورش استان تقسیم خواهند شد اظهار امیدواری کرد در تقسیم بندی نیروها نسبت به استفاده از نیروهای بومی در بناب اقدام شود.

پاشایی همچنین در خصوص تجهیز مدارس شهرستان بناب قول مساعد داد.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵