ایجاد ساختاری مناسب برای ارائه فرصت‌های سرمایه‌گذاری با تاسیس سازمان جدید
ایجاد ساختاری مناسب برای ارائه فرصت‌های سرمایه‌گذاری با تاسیس سازمان جدید

مهرتبریز-شهردار تبریز هدف از تاسیس سازمان سرمایه‌گذاری و جذب مشارکت‌های مردمی را ایجاد ساختاری مناسب در مناطق و سازمان‌ها برای ارائه فرصت‌های سرمایه‌گذاری دانست. به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛، عباس رنجبر در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تبریز، گفت: سرمایه‌گذاری شهرداری در تبریز از سال ۷۳ شروع شده اما متاسفانه افت و خیز زیادی […]

مهرتبریز-شهردار تبریز هدف از تاسیس سازمان سرمایه‌گذاری و جذب مشارکت‌های مردمی را ایجاد ساختاری مناسب در مناطق و سازمان‌ها برای ارائه فرصت‌های سرمایه‌گذاری دانست.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛، عباس رنجبر در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تبریز، گفت: سرمایه‌گذاری شهرداری در تبریز از سال ۷۳ شروع شده اما متاسفانه افت و خیز زیادی داشته و اکنون شاهد هستیم که بهره‌ای از آن نبرده‌ایم.

وی ادامه داد: در مقطع فعلی، ما دو سیاست کوتاه‌مدت و بلندمدت را می‌توانیم اجرا کنیم. در برنامه کوتاه‌مدت، تعیین تکلیف پروژه‌های راکد سرمایه‌گذاری در شهر قرار دارد که باید بعد از راهکار اساسی، گره کار آنها را باز کنیم. در بحث سیاست بلندمدت نیز نکته مهم این است که تا زمانی که این پروژه‌ها را تعیین تکلیف نکنیم، دیگر سرمایه‌گذار به این شهر نمی‌آید.
شهردار تبریز در خصوص ایجاد سازمان سرمایه‌گذاری و جذب مشارکت‌های مردمی، اظهار کرد: برای تصویب اساسنامه سازمان، وزارت کشور دنبال حجم سرمایه‌گذاری در تبریز در چهار سال گذشته است. ما با حضور در وزارت کشور آنها را قانع کردیم که در چهار سال گذشته بنا بر دلایلی، هیچ سرمایه‌گذاری اتفاق نیفتاده است و باید ۱۲ سال گذشته را بررسی کنند که خوشبختانه آنها نیز قانع شدند.
وی افزود: هدف از تاسیس این سازمان، ایجاد ساختاری مناسب در مناطق و سازمان‌ها برای ارائه فرصت‌های سرمایه‌گذاری است. ما هر هفته جلسه هیئت عالی را برگزار می‌کنیم تا مصوبات آن را به صحن شورا بیاوریم.