ایران اسلامی در مسیر غیرقابل بازگشتِ پیشرفت قرار دارد
ایران اسلامی در مسیر غیرقابل بازگشتِ پیشرفت قرار دارد
مهر تبریز: معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی گفت: ایران اسلامی امروز در مسیر پرشتاب پیشرفت قرار دارد و با وجود برخی مشکلات به نقطه ای غیرقابل شکست و برگشت رسیده و دشمن دریافته باید با تغییر نگرش ها و افکار به مقابله با آن بپردازد.

به گزارش مهر تبریز، حجت الاسلام والمسلمین عزت زمانی در جریان سفر به آذربایجان شرقی و بازدید از مرکز مشاوره معنوی تبریز اظهار داشت: اساس اسلام بر هویت انسانی و تقویت قدرت تفکر و انتخاب است و فلسفه انقلاب اسلامی نیز بر اساس تبیین حقایق الهی بنا شده با این حال بخشی از جامعه از این موضوع غافل بوده و دچار عارضه نشنیدن استدلال حق هستند.
وی با بیان اینکه بسیاری اوقات این گره ها با ایجاد فرصت برای گفت و گو حل شدنی هستند، افزود: با توجه به اینکه وظیفه اصلی سازمان تبلیغات اسلامی بر تبیین و تبلیغ استوار است، باید این واجب فوری و ضروری مورد تاکید مقام معظم رهبری را سرلوحه امور قرار دهیم.
زمانی تصریح کرد: ایران اسلامی به مدد ایستادگی و مقاومت مردم شریف کشورمان امروز در مسیر پرشتاب پیشرفت قرار دارد و با وجود برخی مشکلات به نقطه ای غیرقابل شکست و برگشت رسیده و دشمن دریافته باید با تغییر نگرش ها و افکار به مقابله با آن بپردازد و همه ابرقدرت ها با همه پیچیدگی ها و امکاناتشان به مقابله آن برخاسته است.
وی گفت: نمود این تقابل را اکنون در فلسطین به وضوح می بینیم اما بنا بر تاکید رهبری و البته طبق کلام امیرالمومنین (ع) مبنی بر اینکه اگر ظلم ظالم از حد بگذرد، مظلوم در مقابل آن خواهد ایستاد، پیروزی از آن مظلومان فلسطین خواهد بود.
معاون سازمان تبلیغات اسلامی تأکید کرد: با وجود محرز بودن جنایات صهیونیست در فلسطین برخی اقشار و افراد در جامعه این شبهه را دارند که چرا باید در این نبرد و جنگ حق و باطل وارد شویم و این نشان می دهد که باید از معجزه بیان نبی اکرم (ص) و شناخت حقیقت و ایجاد فرصت برای گفتگو و رفع این شبهات بهره بگیریم.
حجت الاسلام زمانی گفت: ورود و انجام کارهای فرهنگی و پیشگیرانه در حوزه هایی چون فرق و ادیان نوظهور موضوعی بسیار ضروری است چون با چنین رویکرد و اقدامات اقناعی می توان هزینه های امنیتی را در مواقع خطر و اضطرار کاهش داد.

بیداری جهانی در مقابل رژیم صهیونیستی

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی گفت: اتفاقات اخیر در فلسطین صحنه هایی حیرت آور از توسل مردم مقاوم غزه به نصرت الهی را پیش چشم جهانیان قرار داده و موجب بیداری جهانی در خصوص ماهیت اصلی رژیم صهیونیستی شده است.
به گزارش …، حجت الاسلام والمسلمین سید محمود حسینی در رویداد راهبران قله اقتدار و امید ویژه فعالان فرهنگی، جهادی و رسانه ای آذربایجان شرقی با اشاره به رویدادهای منطقه ای و جهانی به ویژه در موضوع فلسطین اظهار داشت: اتفاقات اخیر آبروی اسرائیل را به واسطه نسل کشی و کودک کشی در غزه برد و چه کسی باور می کرد در کشورهایی که مهد حمایت از اسرائیل هستند، امروز شاهد راهپیمایی های چند صد هزار نفری علیه رژیم موقت صهیونیستی باشیم، راهپیمایی هایی که حتی مشابه آن در کشور ما نیز برپا نشده و شاهد صحنه های آخرالزمانی هستیم که حاکی از نزدیکی جهان به موعد ظهور است.
وی ادامه داد: اتفاقات اخیر در سطح جهان و آگاهی ملت ها به واسطه جنایات صهیونیست ها لطف الهی است چرا که اندیشکده های صهیون وقتی دو صده پیش برای تجزیه کشورها و تضعیف ملت های مخالف تفکر صهیونیسم همچون شوروی و ایران برنامه ریزی می کردند تا واقعه ظهور را به تاخیر بیاندازند، هیچگاه تصور نمی کردند جریانی که بزرگترین اقتصادهای دنیا، ابرقدرت های جهانی و بسیاری از نهادهای بین المللی چون سازمان ملل را قبضه کرده اند، در ۳۳ روز جنگ در باریکه غزه پس از عملیات پیچیده طوفان الاقصی چنین هیمنه خود را بر باد رفته ببیند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان خاطر نشان شد: هر چند فجایع و جنایات علیه مردم مظلوم و بی دفاع غزه به ویژه زنان و کودکان دل هر آزاده ای را به درد می آورد، اما از سوی دیگر صحنه هایی حیرت آور از توکل و توسل مردم مقاوم این منطقه به نصرت الهی را پیش چشم جهانیان قرار داده و موجب بیداری جهانی در خصوص ماهیت اصلی رژیم صهیونیستی شده است.
وی تصریح کرد: امروز بسیاری می پرسند این قرآن چه کتابی و اسلام چه مکتبی است که کودک فلسطینی با تلاوت آیات قرآنی بدون بیهوشی یا بی حسی زیر تیغ جراحی می رود و این یکی از بزرگترین دستاوردهای مقاومت مردم مظلوم فلسطین در معرفی اسلام در بین ملت و کشوری جهان است.
حجت الاسلام حسینی گفت: حضرت امیرالمومنین علی (ع) فرموده اند وقتی ظلم ظالم از حد بگذرد و مظلوم هیچ امکانی برای دفاع از خود در مقابل این ظلم نداشته باشد، بدون شک آن ظالم سرنگون شدنی است و آنچه امروز در غزه رخ می دهد، نتیجه بیش از هفت دهه ظلم و ستمی است که رژیم جعلی و موقت صهیونیستی در حق این مردم مظلوم روا داشته و بدون شک اتفاقات اخیر مقدمه ای برای حذف این رژیم کودک کش و جنایت کار از صحنه روزگار و آزادی قبله اول مسلمین و مردم مظلوم اما مقاوم فلسطین خواهد شد.

استفاده از ظرفیت های مردمی لازمه تحقق اهداف تبلیغی
معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی استفاده از ظرفیت های مردمی ابزارهای تبلیغ اصیلی چون مساجد و هیئات را لازمه تحقق اهداف تبلیغی و نهادینه سازی فرهنگ اسلامی در جامعه عنوان کرد.
به گزارش …، حجت الاسلام والمسلمین عزت زمانی در جمع مدیران و کارکنان اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی اظهار داشت: سازمان تبلیغات برای انجام وظایفی که از سوی ولی جامعه برای آن تعیین شده و حوزه کلیه امور و مسائل فرهنگی را شامل می شود، باید نظامی تعریف کنیم که بتوانیم این مسئولیت ها را به سرانجام برسانیم و به عنوان دستگاه تبلیغ باید اسلام ناب را به گونه ای تبلیغ کنیم که به جان مخاطب به ویژه قشر جوان و نوجوان بنشیند.
وی ادامه داد: در دوره مدیریتی جدید سازمان تبلیغات اسلامی دو بال ماموریتی داریم که یکی تبلیغ نوین در عرصه هایی متعددی چون هنر، رسانه و فضای مجازی است چون همین عرصه هاست که حرف اول را در جنگ روایت ها می زنند و نمونه بارز آن را در اتفاقات اخیر غزه، طوفان الاقصی و جنایات و نسل کشی های رژیم موقت صهیونیست ها و انعکاس آن در افکار عمومی در سطح جهانی دیدیم.
معاون سازمان تبلیغات اسلامی تبلیغ اصیل را بعد دوم ماموریتی این نهاد دانسته و گفت: می توان تبلیغ نوین را به نیروی هوایی در یک جنگ تشبیه کرد که هر چند هیاهو و غوغا دارد اما زمانی منجر به فتح خواهد شد که با ابزاری چون کتاب، آموزش، مسجد، هیئات، تشکل ها و کانون ها و نظایر آن، تبلیغ اصیل به عنوان نیروی زمینی به اهداف خود دست یابد.
وی خاطر نشان شد: اگر ابزارهای تبلیغ اصیلی چون مسجد در کانون حکمرانی تبلیغی قرار گیرد، حتی اگر دشمن همه ابزارهای تبلیغ نوین را نیز با همه توان و ظرفیت بکار گیرد، ترفی نخواهد بست چون اگر چه تبلیغات نوین هیاهو دارند اما تبلیغ اصیل بر واقع بر دل ها و قلوب اثر می گذارد و همین می شود که امروز مردم غزه در زیر باران بمب و موشک اسرائیلی های کودک کش نصرت و پیروزی را از جانب خداوند و برای خود می دانند.
حجت الاسلام زمانی گفت: اگر به دنبال نهادینه سازی فرهنگ اسلامی و اثرگذاری در جامعه هستیم باید با شناخت درست حوزه و ابزار تبلیغ نوین بتوانیم مفاهیم و محتوای تبلیغ اصیل را بسط و نشر دهیم، موضوعی که کارکرد و تاثیر آن را در فراگیر شدن محتوای برخی نوحه ها و مداحی ها به وضوح دیدیم.
وی تاکید کرد: چنانچه ظرفیت های مردمی ابزارهای تبلیغ اصیلی چون مساجد و هیئات را پای کار بیاوریم، خواهیم توانست حرفی برای ارائه به اقشاری چون نسل جوان و نوجوان امروزی داشته باشیم که تربیت شده انقلاب اسلامی امام راحل است و اکنون امتداد آن را اکنون در فلسطین و غزه می بینیم که به صراحت می گوید آمریکا هچ غلطی نمی تواند بکند.
معاون سازمان تبلیغات اسلامی گفت: برای انجام همه این وظایف تبلیغی که حتی با خیل اعتبار و نیروی انسانی نیز بخشی حداقلی از آنها قابل تحقق نیست، باید به صورت عملی به سمت مردمی شدن امور در حوزه تبلیغ حرکت کنیم، رویکردی که تاثیر آن را در برنامه هایی چون جشن غدیر و یا جشن رحمت کردستان دیدیم و مشخص شد که اگر حداقل ظرفیت های مردمی را پای کار بیاوریم، خواهیم توانست اقدامات مهمی را در عرصه های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و دیگر حوزه ها رقم بزنیم.

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵