ایران دیگر از خط قرمز ما عبور کرده است/ پروژه هسته‌ای تهران در وضعیت بی‌سابقه‌ای ست
ایران دیگر از خط قرمز ما عبور کرده است/ پروژه هسته‌ای تهران در وضعیت بی‌سابقه‌ای ست

مهرتبریز-«ناکامی کاخ سفید در احیای برجام به همراه دخالت مستقیم ایران در اوکراین به نفع روسیه، شکاف بین اسرائیل و ایالات متحده را کاهش داده است.» ایران دیگر از خط قرمز ما عبور کرده است/ پروژه هسته‌ای تهران در وضعیت بی‌سابقه‌ای ست هاآرتص نوشت: هنگامی که در سال ۲۰۱۵ بحث بر سر انعقاد توافق هسته‌ای […]

مهرتبریز-«ناکامی کاخ سفید در احیای برجام به همراه دخالت مستقیم ایران در اوکراین به نفع روسیه، شکاف بین اسرائیل و ایالات متحده را کاهش داده است.»
ایران دیگر از خط قرمز ما عبور کرده است/ پروژه هسته‌ای تهران در وضعیت بی‌سابقه‌ای ست
هاآرتص نوشت: هنگامی که در سال ۲۰۱۵ بحث بر سر انعقاد توافق هسته‌ای بین ایالات متحده و ایران بالا گرفت، بسیاری از مخالفت‌ها از سوی اسرائیل و حامیانش حول محور “بند‌های غروب” آن متمرکز بود که تاریخ انقضای آن را سال ۲۰۲۵ می کرد.

سرلشکر بازنشسته تامیر هیمن، رئیس سابق اطلاعات نظامی ارتش اسرائیل که اکنون مدیر موسسه مطالعات امنیت ملی است، می‌گوید: مخالفت‌ها این بود که در این بند، به ایران اجازه داده می‌شود توانایی هسته‌ای خود را تا حد یک کشور آستانه هسته‌ای پیش ببرد.»

گفته می‌شد دستیابی ایران به آن سطح از توانایی هسته ای، خط قرمز بود.

هیمن گفت یک واقعیت ناخوشایند وجود دارد که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر و دیگرانی که به شدت علیه این توافق فعالیت کردند، باید با آن روبرو شوند: دیگر از خط قرمز آن‌ها عبور شده است.

هیمن گفت: «پروژه هسته‌ای ایران در وضعیت بی‌سابقه‌ای قرار دارد. آن‌ها اورانیوم غنی شده کافی برای بمب اتمی دارند…. ما می‌گفتیم [این] خط قرمز است. در گذشته به خود می‌گفتیم هر کاری که لازم باشد انجام می‌دهیم تا جلوی ایران را از دستیابی به این موقعیت بگیریم.»

ناکامی کاخ سفید در احیای برجام به همراه دخالت مستقیم ایران در اوکراین به نفع روسیه، شکاف بین اسرائیل و ایالات متحده را کاهش داده است.

هیمن می‌گوید وقتی بحث مقابله با ایران می‌شود، این بدان معنا نیست که “هیچ طرح جامع و کارآمد B در استراتژی ما در مواجهه با ایران هسته‌ای وجود ندارد. ”
منبع: انتخاب

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵