موافقت وزارت کشور با تخصیص فاینانس برای مترو تبریز
موافقت وزارت کشور با تخصیص فاینانس برای مترو تبریز

مهرتبریز-شهردار تبریز از افتتاح ایستگاه قونقاباشی قطار شهری تا ۱۰ روز آینده و همزمان با نیمه شعبان خبر داد. به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ یعقوب هوشیار در جلسه بررسی بودجه سازمان‌های شهرداری تبریز در صحن علنی شورای اسلامی شهر با بیان اینکه در یک ماه اخیر نوسانات ارزی، عملکرد سازمان قطار شهری را تحت‌الشعاع […]

مهرتبریز-شهردار تبریز از افتتاح ایستگاه قونقاباشی قطار شهری تا ۱۰ روز آینده و همزمان با نیمه شعبان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ یعقوب هوشیار در جلسه بررسی بودجه سازمان‌های شهرداری تبریز در صحن علنی شورای اسلامی شهر با بیان اینکه در یک ماه اخیر نوسانات ارزی، عملکرد سازمان قطار شهری را تحت‌الشعاع قرار داده است، گفت: در شرایط فعلی هیچکدام از فروشندگان مصالح، فروش ندارند اما با این حال تلاش داریم که مطابق زمانبندی عمل کنیم.

وی با اشاره به اینکه دولت تا کنون ۱۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون در خصوص پروژه قطار شهری تبریز پرداخت کرده است، از پیگیری جهت اخذ ۴۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان منابع دولتی ابلاغ شده در این راستا خبر داد.

شهردار تبریز از موافقت وزارت کشور در خصوص بحث فاینانس که اخیرا با امضای رییس جمهور به بانک مرکزی ابلاغ شده، خبر داد و افزود: به همراه آقای استاندار پیگیر این موضوع هستیم.

وی تلاش مدیریت شهری را در راستای تکمیل پنج ایستگاه خط ۲ در دو سال آتی دانست و با بیان اینکه هدف گذاری شهرداری تبریز اتمام حفاری تونل‌های خط دوم تا پایان سال ۱۴۰۲ است، از ساخت سقف دو ایستگاه این خط در مسیر قراملک تا استانداری خبر داد.

هوشیار در خصوص تامین مالی پروژه خط ۲ تبریز اظهار کرد: خوشبختانه موضوع فایناس دولتی خط ۲ مترو تبریز با پیگیری نمایندگان مجلس و استاندار آذربایجانشرقی حل می‌شود و با تحویل این فایناس رقمی نزدیک به ۸ هزار میلیارد تومان دریافت خواهد شد.