بازدید اعضا شورای شهر از نمایشگاه صنایع دستی و توانمند سازی بانوان در شهرداری منطقه ۳ تبریز
بازدید اعضا شورای شهر از نمایشگاه صنایع دستی و توانمند سازی بانوان در شهرداری منطقه ۳ تبریز

مهر تبریز-تنی چند از اعضا شورای اسلامی کلانشهر تبریز از نمایشگاه صنایع دستی و توانمند سازی بانوان بر پا شده از سوی امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه ۳ تبریز در مجتمع فرهنگی و هنری دکتر مبین بازدید کردند .

مهر تبریز-تنی چند از اعضا شورای اسلامی کلانشهر تبریز از نمایشگاه صنایع دستی و توانمند سازی بانوان بر پا شده از سوی امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه ۳ تبریز در مجتمع فرهنگی و هنری دکتر مبین بازدید کردند .
به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ فریدون بابائی رییس کمیسیون معماری و شهرسازی ، علی آجودان زاده رییس کمیسیون نظارت ، تحقیق و ارزیابی و کریم صادق زاده رییس فراکسیون کارگری و سخنگوی شورای اسلامی کلانشهر تبریز به همراه مرتضی موحدنیا شهردار منطقه از نمایشگاه صنایع دستی و توانمند سازی بانوان در مجتمع فرهنگی هنری دکتر مبین شهرداری منطقه ۳ بازدید کردند .

اعضا شورای اسلامی کلانشهر تبریز در بازدید خویش از آثار به نمایش گذاشته هنرمندان در رشته های دواتگری ، رودوزی های سنتی ، منبت و معرق روی چوب ، حکاکی روی فلز ، نقره سازی ، مینا کاری و چرم دوزی و… این نمایشگاه به پرداخت شهرداری منطقه ۳ به حوزه مباحث فرهنگی و هنری صحه گذاشته و قدردانی خویش را اعلام کردند .

دکتر علی آجودان زاده رییس کمیسیون نظارت ، تحقیق و ارزیابی شورای اسلامی کلانشهر تبریز اهتمام شورای شهر و شهرداری تبریز در شناساندن تاریخ و فرهنگ و صنایع دستی تبریز به جهانیان را جدی دانسته و گفت : شورا موظف به سیاست گذاری های لازم برای تأمین زیر ساخت های مورد نیاز امور فرهنگی برای اجرا از سوی شهرداری تبریز است بدین جهت در این راستا مباحث جدی و اساسی در شورای شهر طرح و مورد بررسی و تدوین شده است .

توانمند سازی اقتصادی بانوان سرپرست خانواده از دیگر سیاست های شورای شهر برای حمایت از کارآفرینی و اجرای نمایشگاه ها در فرهنگسراهای تحت اختیار  شهرداری تبریز است .
آجودان زاده ، پتانسیل و سخت افزار شهرداری منطقه ۳ را با وجود ۸ فرهنگسرا ، خیلی توانمند  در اجرای نمایشگاه های هنری و صنایع دستی عنوان کرده و افزود : شهرداری منطقه ۳ با برپایی چنین نمایشگاه هایی می تواند به عنوان الگویی مورد توجه و بهره برداری در سایر مناطق شهرداری تبریز قرار گیرد.

وی ظرفیت بالای شهرداری منطقه ۳ در برپایی چنین نمایشگاه هایی را دارای قابلیت تبدیل شدن به بازارچه محلی برای ارائه صنایع دستی و سایر رشته های هنری دانست و گفت : با مدیریت مناسب می توان در این حوزه در شهرداری تبریز موفق شد .
کریم صادق زاده رییس فراکسیون کارگری و سخنگوی شورای اسلامی کلانشهر تبریز، دیگر بازدید کننده از نمایشگاه صنایع دستی و توانمند سازی بانوان بود که در مورد ارزش ، جایگاه و تاثیرگذاری این نمایشگاه گفت : نمایشگاه های صنایع دستی و هنری یکی از بهترین معرف ها برای فرهنگ و هنر شهر و شهروندان تبریز به مسافران و گردشگران هستند.

صادق زاده ، بخشی از جهت گیری سیاست گزاری شورای شهر برای عملکرد شهرداری تبریز را فعالیت بیش از پیش در حوزه فرهنگ و هنر دانسته و افزود : فعالیت در حوزه فرهنگی سرمایه گذاری محسوب می شود .
وی درباره فعالیت شهرداری در حوزه فرهنگی هنری را با توجه به مردمی بودن این نهاد ، امری واجب دانست و گفت : باید با حمایت از هنرمندان و فراهم آوردن شرایط خرید آثارشان در راستای شناساندن فرهنگ این مرز و بوم  استفاده کرد.

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی کلانشهر تبریز  فریدون بابایی اقدم نیز در حاشیه بازدید خویش از نمایشگاه صنایع دستی و توانمند سازی بانوان به عملکرد شهرداری ها در کشورهای پیشرفته و توسعه یافته اشاره کرده و گفت : در این کشورها شهرداری به مسائل فرهنگی و هنری توجه بیشتری دارد لذا بنده نیز خوشحالم که این کار در شهرداری تبریز بخصوص در شهرداری منطقه ۳ مورد توجه قرار گرفته و استارت خورده است .
بابایی اقدم ، هزینه کرد در فرهنگسراها را سرمایه گذاری برای نسل های آینده شمرده و افزود : در شورای اسلامی کلانشهر تبریز کارهای بسیار مثبتی در حمایت از این مباحث شروع و انجام شده است و خروجی این جلسات و نشست ها را  حمایت شهرداری تبریز از فعالان فرهنگی و هنری  دانست .

وی پیشنهاد  بر پایی چرخشی نمایشگاه حاضر در فرهنگسرا های همه مناطق شهرداری تبریز را برای فراهم آوردن امکان بازدید برای عموم شهروندان داده و تأکید کرد : معاونان فرهنگی و اجتماعی مناطق شهرداری می توانند با برپایی اینگونه نمایشگاه ها مردم را بیش از پیش  با فرهنگ و هنر ، پیشینه ، و آداب و سنن خویش آشناتر نموده و امکانی برای فراهم آوردن فعالیت اقتصادی بانوان سرپرست خانواده فراهم نمایند .

شهرداری منطقه مرتضی موحدنیا نیز نمایشگاه حاضررا چهارمین نمایشگاه بر پا شده در حوزه صنایع دستی و توانمند سازی بانوان از سوی شهرداری منطقه ۳ در۶ ماهه گذاشته عنوان کرد و گفت : برپایی نمایشگاه با محوریت کمک به اقتصاد خانواده بخصوص خانواده هایی با سرپرستی بانوان و آموزش به این قشر و سایر علاقه مندان و حمایت از بانوان کار آفرین، جزو ایتم های اساسی مباحث آموزشی در فرهنگسراهای سطح حوزه شهرداری منطقه ۳ می باشد .

گفتنی است نمایشگاه صنایع دستی و توانمند سازی بانوان تا ۲۵ مهرماه از ساعت ۹ صبح الی ۵ عصر در مجتمع فرهنگی و هنری دکتر مبین شهرداری منطقه ۳ واقع در خیابان آزادی ، انتهای خیابان ملت برای بازدید عموم علاقه مندان دایر می باشد .