بازدید شهردار تبریز از پروژه‌ی مرکز همایش‌های بین المللی تبریز

به گزارش مهر تبریز ، شهردار تبریز با اشاره به وسعت و اهمیت ویژه‌ی پروژه‌ی مرکز همایش‌های بین المللی تبریز در شهرک خاوران، بر لزوم بهره‌گیری از امکانات، تجهیزات و مصالح تولید داخل در بخش‌های مختلف اجرای این پروژه تاکید کرد.
دکتر صادق نجفی در بازدید از پروژه‌ی مرکز همایش‌های بین المللی تبریز با بیان این مطلب خاطر نشان کرد: با در نظر داشتن گستردگی و تنوع آیتم‌های این پروژه، فازبندی‌های مختلف آن باید با برآوردهای دقیق مالی همراه باشد.

شهردار تبریز اضافه کرد: در این راستا مجریان و مدیران پروژه باید حدالامکان از تجهیزات و مصالح تولید داخل، با اولویت تولیدات استانی بهره بگیرند و در صورت نیاز مبرم به استفاده از تجهیزات خارجی، باید مرغوب‌ترین برندهای ممکن را مورد توجه قرار دهند.

وی ادامه داد: قابلیت‌های صنعتی کشور و استان‌مان به قدری بالاست که می‌تواند پاسخگوی ایده‌آل‌های پروژه باشد.
دکتر نجفی اظهارداشت: سلیقه‌ی حاکم بر کلیت پروژه در ظرافت‌های طراحی و نماسازی باید با در نظر داشتن الگوهای موفق و مشابه جهانی اعمال شود.
شهردار تبریز در عین حال متذکر شد: با توجه به عظمت پروژه و چشم‌انداز ملی و بین المللی آن باید در جلوه‌های ظاهری پروژه، نمادهای اسلامی و ایرانی به خصوص در ارتباط با فرهنگ و تمدن تبریز و آذربایجان بارز باشد.
وی با تاکید بر مدیریت زمان و هزینه در بخش‌های مختلف اجرای پروژه، گفت: ضروری است تا از هم‌اکنون سفارش‌های لازم برای تامین بخش‌های جنبی از قبیل نورپردازی، دکوراسیون و تاسیسات زیربنایی ارائه شود.
پیش از سخنان شهردار تبریز، شاهوردی شهردار منطقه‌ ۹ تبریز از پیشرفت ۳۵ درصدی پروژه‌ی مرکز همایش‌های بین المللی تبریز خبر داد و افزود: تمام تلاش‌ها در اجرای پروژه در کمترین مدت و با در نظر داشتن اصول بهینه‌ی مصرف به کار بسته‌ شده است.
وی اظهار امیدواری کرد، تکمیل پروژه، نقش اساسی خود را در تحقق جایگاه اجتماعی و فرهنگی شهرک خاوران ایفا کند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *